Celebrities line – gwiazdy projektują meble

Paged Meble – jeden z najstarszych polskich producentów specjalizujących się w produkcji mebli opartych na surowcach naturalnych – poprosił znanych i lubianych: Natalię Kukulską, Oliviera Janiaka i Michała Piróga o zaprojektowanie wyjątkowej kolekcji mebli. Celebrities line to pierwsza w Polsce linia mebli stworzona na podstawie pomysłów osobowości świata kultury i mediów.

Idea zainicjowania pierwszej w branży meblarskiej Celebrities line narodziła się podczas Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie, gdzie ekipa „Co za tydzień” wraz z  Michałem Pirógiem i Natalią Kukulską odwiedziła stanowisko Paged Meble.

Olivier Janiak, Natalia Kukulska, Michał Piróg – fot. Paged Meble

Szybko narodził się pomysł podjęcia współpracy. Aby dokładnie zrozumieć proces i możliwości produkcyjne, gwiazdy odwiedziły fabryki Paged Meble w Jarocinie, Jasienicy i Sędziszowie. Każda z osób wybrała dowolny mebel, miała pełną swobodę przy projektowaniu i czuwała nad procesem jego modelowania. Ze swojej strony Paged Meble zapewnił zespół współpracujących konsultantów i konstruktorów, dzięki którym zaprojektowane meble są ergonomiczne i trwałe.

Zależało nam by meble z serii Celebrities line były w całości autorskimi projektami Natalii, Michała i Oliviera, pod którymi będą mogli się podpisać. Nie narzucaliśmy im własnych koncepcji, jedynie wsparliśmy w kwestiach technicznych. Gotowe meble są z jednej strony odzwierciedleniem osobowości ich twórców, z drugiej jak wszystkie produkty Paged Meble – są funkcjonalne i praktyczne. Efekt końcowy podoba nam się bardzo – wyjaśnia Anna Gołębicka, Dyrektor Marketingu, Paged Meble.

Natalia Kukulska zaprojektowała wyjątkowe łóżko z litego drewna. Mebel wykonany z naturalnych materiałów nazwała „Eko-sen”.

fot. Paged Meble

fot. Paged Meble

Olivier Janiak stworzył zestaw półek na książki i płyty CD lub DVD, który nazwał „Zestawem Intelektualnym”. Półki mogą być ustawiane razem, bądź osobno, a zamontowane małe kółeczka umożliwiają łatwe zmiany w aranżacji.

fot. Paged Meble

fot. Paged Meble

fot. Paged Meble

Michał Piróg natomiast nawiązał do wstążeczek, symbolizujących walkę z chorobami XXI wieku i tak powstało „Nieobojętne krzesło”. Swój projekt określił mianem wegetariańskiego, ponieważ do produkcji jego krzesła nie wykorzystuje się klejów pochodzenia zwierzęcego.

fot. Paged Meble

 

Leave a Reply