Ciepły salon – jak to zrobić ze smakiem?

piqsels.com-id-szaqr

Wystrój salonu to niekiedy największa obsesja pań i panów domu. Właśnie w tym pomieszczeniu podajemy kawę teściom, przyjmujemy gości i relaksujemy się po całym dniu pracy. Jednak nie tylko kreatywna aranżacja jest istotnym czynnikiem wpływającym na komfort domowników oraz gości. Bardzo istotna jest także optymalna temperatura, dzięki której, niezależnie od pory roku, będziemy mogli swobodnie wypoczywać czy biesiadować w naszym salonie. Jak zatem, w przemyślany oraz stylowy sposób, zadbać o ocieplenie tego pomieszczenia? Poniżej kilka dobrych pomysłów.

Okna pasywne – moda i ekologia

Jeśli jesteśmy gotowi zainwestować nieco więcej pieniędzy na etapie wykończenia domu, mamy szansę nie tylko oszczędzić w przyszłości, ale również zatrzymać ciepło wewnątrz naszej rezydencji. Pomogą nam w tym okna pasywne, których komory wypełnione są gazami szlachetnymi. Dzięki temu zapewniają one bardzo dobrą termoizolację, nie pozwalają wpuścić zimna do środka i znacząco przyczyniają się do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Co więcej, ten typ okien uznawany jest za ekskluzywne, zatem z pewnością zrobią na gościach dobre wrażenie.

Ogrzewanie podłogowe – dla bosych gospodyń

Niektórzy lubią puchowe dywany, a inni szczycą się panelami tak sterylnie czystymi i wypolerowanymi, że można by z nich jeść. Szkoda by było od czasu do czasu nie przejść się po nich boso. Jednak bez względu na to, czy my lub nasze dzieci, lubimy od czasu do czasu chodzić bez obuwia czy też jesteśmy przywiązani do naszych kapci, z pewnością docenimy funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest ogrzewanie podłogowe. To świetna opcja, która pozwoli oddolnie ocieplić pomieszczenie.

Grzejnik chromowany – elegancja i funkcjonalność

Warto zwrócić uwagę na chromowane grzejniki dekoracyjne. Wielu producentów dokłada starań, aby wyglądały stylowo i elegancko, a swoją pierwotną funkcję, czyli ogrzewanie pomieszczenia, spełniają bardzo dobrze. Świetnie sprawdzą się w dowolnym pomieszczeniu, także w salonie. Tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-171701-na-co-zwrocic-uwage-podczas-wyboru-projektu-domu-niestandardowe-podejscie-do-wykanczania-i-urzadzania.html można znaleźć więcej ciekawych podpowiedzi odnośnie ogrzewania i nie tylko. Opłaca się sprawdzać, jakie ciekawe rozwiązania są teraz w modzie.

Leave a Reply