Czysta kanapa? Z jakiego materiału?

Kiedy wpisujemy w wyszukiwarkę internetową hasło: „jak usunąć plamę z mebli”, pojawia się blisko 98 000 wyników. To nie tylko dowód na to, że meble plamimy, ale też na to, że nie zawsze umiemy sobie z plamami poradzić. Dlatego marka HF Helvetia Furniture postanowiła usunąć z naszych domów ten problem w dość oryginalny sposób.

Kanapa bez plam

Na majonez, herbatę i kawę ma zaradzić kwasek cytrynowy, na tłuste plamy czy to po maśle, czy po kosmetykach (np. szmince) – płyn do czyszczenia dywanów. Nieco trudniej z czerwonym winem – tu należy stosować sól, kwasek cytrynowy, płyn do czyszczenia dywanów, a na koniec wysuszyć suszarką. Niełatwe są także plamy z atramentu, na które powinno zadziałać mleko i wspominany już kwasek cytrynowy. W przypadku plam pozostawionych przez flamastry i mazaki doradza się usuwanie ich gliceryną, alkoholem i przepieranie wodą. Zabrudzenia mebli skórzanych najlepiej niweluje farba tonizująca. Co jednak, gdy plama okaże się zbyt trwała? Można się do niej jedynie przyzwyczaić, jeżeli to możliwe zmienić pokrowiec lub kanapę czy fotel wymienić na nowe.

fot. HF Helvetia Furniture

CARABU ENOÂ – wystarczy woda

HF Helvetia Furniture wprowadziła do swojej oferty obić tkaninę z zaawansowaną, zintegrowaną ochroną, która umożliwia czyszczenie mebli z większości domowych zabrudzeń jedynie przy pomocy wilgotnej ściereczki.

Skóra czy tkanina? To dość częsty dylemat, przed którym stają klienci zanim kupią zestaw wypoczynkowy. Zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci, które w dość spontaniczny i fantazyjny sposób użytkują domowe sprzęty, w tym i meble – wyjaśnia Maciej Melwiński, specjalista ds. marki HF Helvetia Furniture i NewLook. Problem potraktowano jako wyzwanie i zaproponowano klientom rozwiązanie trzecie: tkaniny Enoâ Carabu. Dzięki najnowszym technologiom każde włókno pokryto ochronną warstwą, przez co plamy nie wnikają w głąb tkaniny. Pozwala to usunąć zanieczyszczenia bez konieczności używania środków czyszczących, które mogłyby zniszczyć obicie, lub zaszkodzić otoczeniu czy też użytkownikom, ze względu na skład chemiczny. To dość istotne, bowiem tkaniny wykorzystywane w kolekcjach HF Helvetia Furniture już same w sobie mogą pochwalić się europejskim certyfikatem OEKO-TEX Standard 100 oraz symbolem „made in green”, które gwarantują, że są one wolne od substancji szkodliwych dla ludzi i zwierząt, czy zanieczyszczających środowisko.

fot. HF Helvetia Furniture

Czysty, ekologiczny i antyalergiczny fotel

To tapicerka wysokiej jakości, która wykorzystuje najnowsze technologie, a jednocześnie pozostaje przyjazna dla środowiska – mówi Marcin Depa, dyrektor handlowy mebli tapicerowanych IMS Group – Poza tym Enoâ Carabu jest tkaniną oddychającą, co sprawia, że obite nią meble są zawsze świeże i „przewietrzone”. Ma to znaczeni nie tylko dla perfekcyjnej pani domu, ale przede wszystkim dla alergików czy astmatyków. Dodatkowa osłona zapobiegająca obecności roztoczy, grzybów i bakterii powodujących alergie i uczulenia, potęguje ten efekt.

fot. HF Helvetia Furniture

Długopis, kawa, czerwone wino

Choć lista rzeczy, które należałoby trzymać z dala od kanapy jest długa, nie dotyczy jednak mebli z tapicerką w Enoâ Carabu. To tkanina wytrzymała nie tylko na zużycie (dotyczy to zarówno samej tkaniny jak i jej koloru), ale  również na zabrudzenia. To bez wątpienia jej wielki atut.

Leave a Reply