Dekoracja wnętrz: Twój podpis na ścianie

Ulubiony cytat, motywujące hasło czy nietypowy aforyzm – słowa mają moc. Odwołują się do pragnień, marzeń, życiowej filozofii, wiele mówią o autorze i osobie, która się z nimi utożsamia. A gdyby tak wyrazić siebie, połączyć słowo z obrazem i nadać pomieszczeniom indywidualnego charakteru? Obrazy z napisami – to ostatnio silny trend w aranżacji  wnętrz.

Wnętrze we wnętrzu

Obrazy z tekstem zyskują na popularności. Motto, ulubiony cytat, a nawet dowcip – możliwości są nieograniczone. W sieci znajdziemy wiele inspiracji, zarówno w zakresie samych treści, jak i przeznaczenia do poszczególnych pomieszczeń.

Wyróżniające się hasło nadaje wnętrzu indywidualnego, wyjątkowego charakteru. W czasach, w których tak ważna jest oryginalność, obrazy z napisami to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyrazić siebie i podkreślić indywidualny charakter wnętrza – mówi Grzegorz Czech z dcngallery.pl.

Fot. dcngallery.pl

Twój podpis na ścianie

Poszukując inspiracji, warto zastanowić się nad tym, co nas motywuje, które słowa są nam bliskie, kto jest naszym autorytetem i w końcu – jaki charakter chcielibyśmy nadać poszczególnym wnętrzom.

Pokój młodzieżowy – jeszcze do niedawna jego ściany zdobiły plakaty ulubionych muzyków czy sportowców. Dzisiaj z powodzeniem zastąpią je obrazy z fragmentem tekstu ulubionej piosenki, cytaty bohaterów filmowych czy idoli. Z psychologicznego punktu widzenia to także możliwość wyrażenia siebie, podkreślenia tego „kim jestem”. Najbardziej intymnym i kameralnym pomieszczeniem jest sypialnia. Tu możemy pozwolić sobie na bardziej osobiste „wyznania” i cytaty odwołujące się do naszych marzeń, pragnień i uczuć. W salonie natomiast przyjmujemy gości, zastanówmy się zatem, jak chcemy być przez nich postrzegani, co chcemy o sobie powiedzieć innym. Treści mogą dotyczyć takich kwestii jak: nasze pasje, życiowa filozofia, rodzina, gościnność, relacje z drugim człowiekiem.

Fot. dcngallery.pl

Obraz z napisem to stylowy detal, który wpływa na wystrój i styl wnętrza. Jeżeli zdecydujemy się na humorystyczny akcent, możemy być pewni, że takie rozwiązanie ożywi nasze pomieszczenie, a atmosfera od razu stanie się przyjemniejsza. Z pozoru niewielka zmiana, jaką jest kilka słów na ścianie, potrafi dodać artystycznego akcentu do wnętrza, podkreślając jednocześnie naszą kreatywność i pomysłowość. W zależności od barw dominujących w pomieszczeniu, za pomocą tła obrazu i koloru napisu, możemy je rozświetlić lub przyciemnić. Szeroki wybór czcionki daje możliwość dopasowania preferowanego hasła do designu, jaki panuje lub jaki chcemy uzyskać – wyjaśnia Grzegorz Czech z dcngallery.pl.

Be strong – motywacja gwarancją wygranej

Obok aspektu dekoracyjnego, istotny jest także ten psychologiczny. Przebywanie w pomieszczeniu z motywacyjnym hasłem na obrazie sprawi, że poczujemy się pewniej. To także swojego rodzaju „przypominajka”, która kieruje nas ku wyznaczonym celom, wskazuje wartości, zachęca do podejmowania ryzyka. To potężny motor do działania i zastrzyk energii każdego dnia.

Obrazy z napisami motywującymi sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także w pomieszczeniach publicznych i biurach. Salony kosmetyczne, poczekalnie do gabinetów lekarskich, przedszkola, szkoły – aktualny trend nie wyklucza także tych wnętrz.

Fot. dcngallery.pl

Pozytywny przekaz powstaje w wyniku połączenia siły obrazu i tekstu – wartości dla nas istotne ujęte są tym samym w stylową, graficzną oprawę. Taki obraz to także świetny i oryginalny pomysł na prezent, nie tylko dla bliskiej osoby.

Leave a Reply