Grafika na szkle – jaki wzór wybrać do nowoczesnego salonu?

Od pewnego czasu popularnością w branży wnętrzarskiej cieszy się grafika na szkle. Są to panele wykonane ze szkła hartowanego, w których zastosowano druk bezpośredni UV. Elementy takie montowane są w kuchniach, gdzie stanowią doskonałą alternatywę dla płytek, ale również w pomieszczeniach takich jak łazienka, przedpokój czy salon, gdzie odgrywają rolę funkcjonalnej dekoracji. Jaki wzór paneli szklanych warto wybrać do nowoczesnego salonu? Podpowiadamy. 

Grafika na szkle jako ozdoba nowoczesnego salonu

Grafika na szkle w Łodzi wykorzystywana jest przez właścicieli mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu jako dekoracja salonów. Rozwiązanie to z powodzeniem zastępuje tradycyjne obrazy, ponieważ na szkło hartowane za pośrednictwem druku bezpośredniego UV można nanieść każdy wzór, grafikę i motyw.

Zaletą tego rozwiązania jest jednak fakt, iż grafika na szkle jest znacznie bardziej wytrzymała niż tradycyjny obraz, a dodatkowo może być myta i czyszczona, co doceniają zwłaszcza osoby zmagające się z alergią na kurz. W nowoczesnych wnętrzach grafika na szkle skutecznie zastępuje również standardowe plakaty.

Wybór wzoru, jaki zostanie naniesiony na szkło hartowane, powinien być uzależniony wyłącznie od preferencji inwestora. W nowoczesnych wnętrzach jednak najczęściej właściciele decydują się na geometryczne formy, z kolei w tych urządzonych w klimacie rustykalnym, na motywy kwiatowe i roślinne.

Grafika na szkle w nowoczesnym salonie połączonym z kuchnią

W salonach połączonych z kuchnią często wykorzystuje się panele szklane. W Łodzi rozwiązanie to jest bardzo popularne, ze względu na szereg zalet jakie oferuje. Zastąpienie standardowych płytek ceramicznych grafiką na szkle, pozwala nie tylko na ozdobienie wnętrza w dowolnie wybrany przez nas sposób, ale przede wszystkim zwiększenie jego funkcjonalności.

Brak konieczności czyszczenia fug sprawia, że panele szklane dużo łatwiej jest utrzymać w czystości. Dodatkowo są one odporne na wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie słoneczne, dzięki czemu przez długi czas pozostają w świetnym stanie.

Leave a Reply