Jak dopasować sofę do salonu?

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym domu, ponieważ to właśnie tam mieszkańcy oraz goście spędzają czas. Centralnym punktem pokoju dziennego jest sofa lub kanapa. Jej wybór jest bardzo ważnym elementem planowania aranżacji salonu. O odpowiednim dopasowaniu sofy do salonu opowiada ekspert Bonami.pl.

„Aranżacja salonu powinna być dokładnie przemyślana. Pomieszczenie musi być przestronne, otwarte, ale jednocześnie eleganckie i funkcjonalne. Ważne jest, by nie zastawić pomieszczenia, pamiętając przy tym, żeby pokój spełniał wszystkie wymagania. Najważniejsze punkty salonu to zestaw wypoczynkowy oraz stół.” – mówi ekspert z Bonami.pl.

Sofy z Bonami.pl

Jak dobrać zestaw wypoczynkowy?

Pomysłów aranżacyjnych jest wiele, choć elementem decydującym o wyborze konkretnej dekoracji jest wielkość pokoju oraz ilość światła, która do niego dociera. „W salonach o dużym metrażu można puścić wodze fantazji. – mówi Ekspert z Bonami.pl i dodaje – Warto wykorzystać przestrzeń i zdecydować się na postawienie w pokoju dwóch wolnostojących sof, dzięki którym zyskamy wiele miejsca do wypoczynku – dla domowników oraz gości. Siedziska można ustawić w literę L, a pomiędzy sofami umieścić mały stolik kawowy – jest to wygodne i estetyczne rozwiązanie.”

Na Bonami.pl dostępna jest kolekcja sof, które podbiją serca wszystkich użytkowników. Nowoczesne rozwiązanie w postaci kanap ustawionych na wysokich, drewnianych nóżkach nadaje sofom lekkości i designerskiej elegancji. Do wyboru są sofy dwu- i trzyosobowe. Można je połączyć w dowolnej konfiguracji w zależności od zapotrzebowania.  Bonami.pl poleca kolorowe sofy Alva wykończone ciekawymi, dużymi guzikami oraz kontrastującymi poduszkami. Interesujące są również sofy Azzurre, które charakteryzuje prążkowane oparcie i gładkie poduchy będące rozdzielonymi siedziskami. Sofy dostępne są w wielu żywych kolorach.

„Jeżeli jesteśmy posiadaczami małego metrażu lub salonu z aneksem kuchennym, warto zastanowić się nad tym, ile i jakich mebli potrzebujemy. By dodatkowo nie zmniejszyć pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na to, jaki zestaw wypoczynkowy spełni swoje zadanie, jeżeli potrzebujemy więcej miejsca na szafę czy kredens. Kanapa w małym salonie powinna mieć niskie oparcie, dzięki czemu nawet najmniejszy metraż optycznie zyska dodatkową przestrzeń.” – radzi Ekspert z Bonami.pl.

Ciekawym rozwiązaniem  dostępnym na Bonami.pl są niskie kanapy Astor Cosmic w wersji dwu- i trzyosobowej. Ich atutem jest łatwość czyszczenia, dzięki możliwości zdjęcia siedziska. Niewielki metraż zyska również na wielkości, gdy zdecydujemy się na narożnik. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają wiele miejsca w salonie na stół z krzesłami. Na Bonami.pl dostępne są narożniki Monroe z możliwością wyboru koloru obicia. Natomiast dla posiadaczy bardzo niewielkiego metrażu lub kawalerki, którym sen z powiek spędza brak przestrzeni, odpowiednim rozwiązaniem będzie kanapa Libreria z wbudowanymi w boczne oparcia półeczkami. Jest to wizjonerskie rozwiązanie dekoratorskie, ale również znaczna oszczędność miejsca. Dzięki temu wszystkie ulubione bibeloty lub książki możemy mieć zawsze w pobliżu.

Hitem aranżacyjnym są dostępne na stronie Bonami.pl sofy firmy Karup będące połączeniem skandynawskiej estetyki z japońską nowoczesnością. Są to meble, które po rozłożeniu bocznych oparć zamieniają się w jednoosobowe kanapy, idealne do drzemki po ciężkim dniu. Są one odpowiednie do pomieszczenia każdej wielkości – nie tylko salonu, ale również gabinetu czy jako dodatkowe miejsce do siedzenia w sypialni.

Bonami.pl oferuje setki produktów, które podbijają serca ich użytkowników. Szeroki wybór zestawów wypoczynkowych czy pojedynczych kanap gwarantuje, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Atutem dokonywania zakupów internetowych jest zgromadzenie najwyższej jakości produktów w jednym miejscu, które w krótkim czasie dowożone są do klientów. Meble wielkogabarytowe, za niewielką opłatą, znajdą się u nowego nabywcy w ciągu kilku dni i sprawią wszystkim domownikom wiele radości.

Kanapa Astor Cosmic, Bonami.pl, cena: 1799 zł
Sofa Zefir dla trzech osób, Bonami.pl, cena: 1849 zł
Sofa Zefir dla dwóch osób, Bonami.pl, cena: 1499 zł
Sofa Azzurre, Bonami.pl, cena: 1799 zł
Sofa Alva dla dwóch osób, Bonami.pl, cena: 1599 zł
Sofa Alva dla trzech osób, Bonami.pl, cena: 1799 zł
Sofa Indigo, Bonami.pl, cena: 1799 zł
Kanapa Libreria, Bonami.pl, cena: 5399 zł
Sofa Karup Edge natur, Bonami.pl, cena: 1199 zł
Sofa Karup Edge black, Bonami.pl, cena: 1399 zł

Leave a Reply