Jak stworzyć eleganckie wnętrze w minimalistycznym stylu?

W dobie ciągłej gonitwy i pośpiechu, warto stworzyć w otaczającej nas przestrzeni miejsce, w którym uporządkowana, wręcz ascetyczna stylistyka wnętrza pomieszczenia pozwoli nam się wyciszyć, zrelaksować i odpocząć od codziennego zgiełku.

Wojciech Rybiński, ekspert marki JEGER, podpowiada jak stworzyć eleganckie wnętrze w minimalistycznym stylu.

Popularną metodą odświeżenia wyglądu pomieszczeń jest pomalowanie ścian na inny kolor. Dzięki nowości na rynku – efektowi dekoracyjnemu JEGER Velvet – możemy nie tylko zmienić barwę, ale i samodzielnie stworzyć imponujący design salonu lub sypialni. JEGER Velvet to dostępny w szerokiej palecie stylowych barw efekt dekoracyjny do ścian, imitujący subtelną miękkość aksamitu. Szybkoschnąca, zmywalna, a przede wszystkim łatwa w aplikacji farba ułatwi nam samodzielne uzyskanie ekskluzywnego wykończenia powierzchni ścian.

JEGER Velvet

Etap I – przygotowanie podłoża

Podejmując decyzję o samodzielnym przeprowadzeniu prac remontowych polegających na malowaniu ścian pamiętajmy, że pierwszym krokiem powinno być odpowiednie zabezpieczenie całego pomieszczenia. Unikniemy dzięki temu m.in. nieestetycznych kropel farby na podłodze lub zabrudzeń na framugach drzwi. Gdy już się z tym uporamy, możemy przejść do przygotowania podłoża, które przed nałożeniem farby powinno być czyste, suche oraz gładkie. Jeśli podłoże jest chłonne, powinniśmy je także zagruntować. Pozwoli to obniżyć koszty wykonania  efektu i uelastyczni  czas aplikacji. Ostatnim etapem przygotowania powierzchni jest nałożenie warstwy podkładowej. Zaleca się, by była ona tego samego koloru co efekt dekoracyjny, dzięki czemu zwiększy się jego wydajność – podpowiada Wojciech Rybiński.

JEGER Velvet

Etap II – zrób to sam!

JEGER Velvet nadaje ścianom efekt wyraźnej struktury, którą możemy swobodnie kształtować przy użyciu podstawowych akcesoriów malarskich, takich jak paca,  pędzel, czy zwykła gąbka. To, jak ściana będzie wyglądać finalnie, zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i kreatywności – informuje ekspert i kontynuuje – Fascynujący rezultat załamania światła oraz wrażenie delikatnej miękkości aksamitu uzyskamy używając elastycznej pacy weneckiej o zaokrąglonych rogach. Powinniśmy trzymać ją pod kątem ok. 15 stopni, po czym krótkimi, półkolistymi ruchami nakładać cienką warstwę JEGER Velvet w różnych kierunkach. Efekt dekoracyjny aplikujemy miejsce przy miejscu. Ważne jest, by zaczynać od suchej powierzchni i przeciągać w kierunku mokrej. Zupełnie inny rezultat otrzymamy poprzez modelowanie efektu gąbką. Po namoczeniu jej części w JEGER Velvet, wykonujemy łagodne, koliste ruchy, pokrywając całą powierzchnię ściany. Otrzymany efekt przecierki, będzie przypominał swym wyglądem puszyste obłoki chmur, które nadadzą wnętrzu pomieszczenia nietuzinkowego, nieco bajkowego charakteru.

JEGER Velvet

– Jeśli jesteśmy zwolennikami wyraźniejszej, bardziej rzucającej się w oczy faktury, powinniśmy nakładać farbę JEGER Velvet za pomocą   pędzla  z miękkim włosiem . Prowadząc go płynnymi ruchami, uzyskamy elegancki efekt końcowy. – radzi ekspert – Pamiętajmy, by nie dzielić malowania jednej powierzchni na kilka etapów, ponieważ może skutkować to widocznymi „odcięciami” barw. Czas schnięcia jest uzależniony od temperatury i wilgotności panujących w pomieszczeniu, jednak średnio wynosi 2-3 godziny. Po tym czasie będziemy mogli cieszyć się gotowym, oryginalnym efektem – dodaje Wojciech Rybiński.

JEGER Velvet

Mniej znaczy więcej

Styl minimalistyczny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą oraz harmonią kształtów, form. Podczas urządzania pomieszczenia w tej stylistyce, należy kierować się zasadą im mniej tym lepiej. Całość wnętrza powinna być utrzymana w jasnych barwach takich jak biele, beże oraz szarości. By całość nie wyglądała zbyt sterylnie, wystrój wnętrza można przełamać dodatkami w żywych barwach. Dobór kolorów zależy wyłącznie od naszych gustów. Jeżeli chcemy, by pomieszczenie oddziaływało na nas kojąco, otoczmy się barwami, które wywołują w nas uczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz relaksu. Do takich kolorów należą m.in. zieleń, brąz, błękit oraz pomarańcz. Pamiętajmy jednak, że te podstawowe kolory występują w szerokiej gamie odcieni. Meble we wnętrzu minimalistycznym, powinny posiadać prostą formę i jednolitą powierzchnię. Efektownie wyglądać będą jasne meble o lakierowanych frontach, z drobnymi elementami wykonanymi np. ze stali. Ciekawym rozwiązaniem mogą być w tym przypadku meble modułowe, które dają możliwość dowolnego ich łączenia, dzięki czemu mamy więcej możliwości w aranżacji przestrzeni – radzi ekspert marki JEGER.

Dzięki JEGER Velvet nie musimy wynajmować ekipy fachowców, by  zmienić wygląd swojego domu lub mieszkania. Łatwy w użyciu efekt dekoracyjny sprawi, że własnoręcznie nadamy elegancki wygląd pomieszczeniom, co sprawi nam satysfakcję i wzbudzi uznanie w oczach naszych bliskich i znajomych.

JEGER Velvet

Leave a Reply