Kanapa, sofa, narożnik – eleganckie meble do salonu

Kanapa, sofa, narożnik – równie ważne na czym usiądziemy jest to, jak wygodnie będzie nam się siedziało. Dlatego w wyborze tego jakże ważnego mebla w salonie kierujmy się nie tylko wrażeniami estetycznymi, ale też bądźmy pragmatyczni – radzi Maciej Melwiński, Specjalista ds. marki HF Helvetia Furniture i NewLook.

Linia wzornicza kanapy powinna pasować do wnętrza. Oferta producentów mebli tapicerowanych pozwala na wybór nowoczesnych a nawet futurystycznych kolekcji oraz tych bardziej stonowanych, uniwersalnych, aż po klasyczne i stylizowane na antyki. Nie tylko charakter sofy ale i jej kolor warto dobrać tak, by uzupełniał panującą w salonie barwę lub też, wręcz przeciwnie, żeby odcinał się na zasadzie kontrastu, podkreślając tym samym wyjątkową funkcję mebla.

Na jakość wypoczynku wpływają regulowane oparcia czy podłokietniki oraz dodatkowe zagłówki. Pozwalają regulować wysokość ale i kąt nachylenia tak, by zoptymalizować komfort użytkowania.

To co stanowi o wygodzie, to użyte materiały. Dlatego w kolekcjach marki Etap Sofa takich jak Super Line, Grand Vario, Basic, Bentley czy Limoncello wykorzystujemy pianki wysokoelastyczne. Zapewniają wysoki komfort siedzenia, który dzięki odpowiednim parametrom pozwala sofie czy narożnikowi zachować przez lata użytkowania – tłumaczy Artur Grabowski, Brand Manager Etap Sofa. Podobne rozwiązanie zastosowano w najnowszych liniach HF Helvetia Furniture. Morena, Charlotte, Melody i Invitation łączą piankę standardową w dolnej warstwie mebla z pianką wysokoelastyczną w warstwie górnej. Takie rozwiązanie umożliwia dopasowanie do oczekiwań klienta sprężystość narożnika, sofy ale też fotela.

Meble należy dokładnie zmierzyć zanim zdecydujemy się na ich zakup. Dotyczy to również elementów rozkładanych, jeżeli zdecydujemy się na funkcję spania czy choćby wyjeżdżający podnóżek. Dobrze tak zaaranżować salon, żeby nie być zmuszonym przestawiać innych mebli, zanim rozłożymy łóżko dla gości. Wygoda ponad wszystko!

Super Line marki Etap Sofa

Basic marki Etap Sofa

Bentley marki Etap Sofa

Charlotte marki HF Helvetia Furniture

Grand Vario marki Etap Sofa

Invitation marki HF Helvetia Furniture

Limoncello marki Etap Sofa

Melody marki HF Helvetia Furniture

Morena marki HF Helvetia Furniture

Leave a Reply