Klasyczny salon: meble w stylu dworskim

Meble stylizowane na antyki to wybór smakoszy stylu, którym zależy na wnętrzu o wyjątkowym charakterze. To meble bardzo wymagające – najlepiej prezentują się w przestronnych, dobrze doświetlonych wnętrzach – ale także są niezwykle efektowne.

Od historii…

Inspiracja sztuką i wzornictwem minionych epok od wieków była pretekstem do tworzenia oryginalnych dzieł. Wystarczy choćby wspomnieć o neogotyku czy neoklasycyzmie – kierunkach artystycznych, które na nowo zinterpretowały dawne pomysły architektoniczne i wnętrzarskie. Ich fenomen polegał na nadaniu nowego życia uznanym formom. Dziś wraca moda na klasyczną elegancję ze szczyptą luksusu. Meble i dodatki utrzymane w tym stylu charakteryzują się ponadczasową estetyką, a jednocześnie dobrze wpisują się w gust oraz  potrzeby współczesnego człowieka.

…po nowoczesność

Obecnie klasyczny design zarezerwowany jest dla koneserów. Nie bez racji – to styl wymagający wyrafinowanego gustu i perfekcyjnego wyczucia. Jego miłośników zachwycą meble Artistico, dostępne w salonach Agata Meble, inspirowane XVIII i XIX-wiecznymi formami z wyczuwalną nutą stylu rustykalnego. Zostały one wykonane ze szlachetnego, litego drewna mango, uznawanego za jeden z najbardziej luksusowych surowców w branży meblarskiej oraz naturalnej okleiny. Wysoka precyzja i staranność wykończenia detali zwrócą uwagę nawet najbardziej wymagających znawców. Kolekcja Artistico to elegancja bez zbędnego przepychu. Masywne, charakterystycznie wygięte nogi krzeseł, stołów czy ław są prostym, ale bardzo wysmakowanym elementem dekoracyjnym. Drewno, którego użyto do wykonania mebli, zostało delikatnie postarzone, co nadało im szlachetnego rysu. Zestaw Artistico, dostępny w salonach Agata Meble, sprawdzi się w wysokiej jadalni, świetnie będzie się też prezentować w okazałym salonie.

Zestaw Artistico, dostępny w salonach Agata Meble

Szlachetne dodatki

Co istotne – aby świecić pełnym blaskiem, klasyczny zestaw potrzebuje odpowiedniej ekspozycji. Nie jest zatem dobrym wyborem do ciasnej kawalerki, będzie za to doskonale wyglądać w przestronnym domu czy kamienicy. Tradycyjnie do tak wyrazistych mebli dobiera się dodatki utrzymane w podobnym stylu. Doskonale sprawdzą się ciężkie, mocno zdobione tkaniny, haftowane obrusy oraz ponadczasowy kryształ.   Najważniejsze, by meble pozostawały na pierwszym planie – tutaj to one kreują wnętrze.

Leave a Reply