Kolory w salonie – jak łączyć kolory ścian?

Kolor jest tym elementem, który może stworzyć całą architekturę wnętrza. Najlepsze efekty osiągniemy poprzez umiejętne łączenie w jednym pomieszczeniu różnych odcieni.

Nie jest to proste zadanie – warto jednak poświęcić czas i uwagę na stworzenie takiej kompozycji kolorów, która nada naszej aranżacji wyjątkowy charakter. Idealne do tego odcienie znaleźć można w palecie Jedynka® Ogród Barw.

Wnętrze oparte na jednym tylko kolorze zazwyczaj jest monotonne i mało oryginalne. Planując aranżację, w szczególny sposób zadbajmy zatem o właściwe zestawienie barw – w ten sposób pomieszczenie nabierze stylu i unikalnego wyrazu. Pamiętajmy o podstawowym podziale na kolory ciepłe – stwarzające klimat przytulności i rodzinnej bliskości oraz zimne – niosące wrażenie przestronności, „oddechu” i ułatwiające relaks. Dobrze dobrane kolory nie tylko dodadzą aranżacji atrakcyjności, ale też będą pozytywnie wpływały na samopoczucie domowników i gości.

Stworzona ze smakiem kompozycja kolorystyczna pomaga wydobyć pełnię walorów estetycznych każdego z odcieni. Duże możliwości, inspirujące do realizowania własnych twórczych pasji, daje paleta Jedynka® Ogród Barw. Kolekcja obejmuje 36 kolorów, podzielonych na cztery linie. W zależności od upodobań, możemy łączyć barwy harmonizujące bądź kontrastujące ze sobą.

Monochromatyczność

Bezpiecznym wyborem jest zastosowanie w aranżacji różnych tonów jednego koloru. W ten sposób uzyskamy aranżację spokojną, lecz nie jednostajną. Stosując jasne odcienie (jak żółcienie Tajemniczy słonecznik i Pyszna mirabelka z kolekcji Jedynka® Ogród Barw), dodatkowo dodamy wnętrzu przestronności. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie dwóch odcieni jednej barwy z dodatkiem złamanej bieli.

fot. Jedynka® Ogród Barw

Zestawienie harmonijne

Wnętrze oparte na barwach zbliżonych do siebie (sąsiadujących na kole barw) i w tej samej tonacji, jest niezwykle spójne, a jednocześnie efektowne i pozbawione monotonii. Kolory łagodnie łączą się ze sobą, tworząc aranżację niezwykle przyjemną w odbiorze. Barwy z palety Jedynka® Ogród Barw: Dojrzały rabarbar, Orzech włoski i Orzech laskowy wypełniają salon pełną ciepła elegancją, tworząc przestrzeń idealną do codziennego relaksu.

fot. Jedynka® Ogród Barw

Zestawienie kontrastowe

To propozycja dla osób, które wybierają odważne, przyciągające uwagę rozwiązania aranżacyjne. Wyraziste, dynamiczne, zdecydowane połączenia najlepiej sprawdzą się w nowoczesnej stylistyce. Intrygujące zestawienie tworzą kolory Kwiat piwonii i Soczysta gruszka z kolekcji Jedynka® Ogród Barw. Stosując odcienie kontrastujące, dodatki i meble wybierajmy w stonowanych barwach, by nie tworzyć wizualnego chaosu.

fot. Jedynka® Ogród Barw

Leave a Reply