Kolory w salonie – moda na barwne aranżacje

Światy mody i designu wzajemnie się przenikają. Trendy wkraczają w coraz to nowe sfery życia, a projekty ubrań stają się inspiracją dla aranżacji wnętrz. Marka Dekoral Fashion podpowiada, jakie kolory ścian są modne w obecnym sezonie.

Tegoroczne trendy w światowych stolicach modny są bardzo niejednolite. Z jednej strony królują miękkie formy oversize w naturalnych kolorach, z drugiej – pojawiają się wyraziste burgundy w stylu haute couture. Te z pozoru sprzeczne tendencje inspirują projektantów wnętrz do tworzenia bardziciekawych i barwnych aranżacji w obecnym sezonie.

Łagodność pret-á-porter…

Na pokazach kolekcji letnich pojawiają się różne interpretacje luźnej, delikatnie udrapowanej sukienki i proste kombinezony. Liczy się bowiem wygoda bez zbędnego przepychu. Kolorystycznie dominują jasne beże, szarości i ciepłe, złamane biele. Barwy przełamane są zdecydowaną czernią, która nadaje całości wyrazisty charakter. Taki styl to doskonała inspiracja do zaaranżowania salonu czy sypialni. Można go odtworzyć stawiając na grube bawełniane kapy, lekkie jasne zasłony i przełamać całość czarnymi, prostymi dodatkami:

Do wnętrza, w którym króluje wygoda, dobrze wyglądają delikatne odcienie ścian. W kolekcjach Dekoral Fashion znajdziemy m.in. brudny róż (odcień odwaga), ciepły beż (harmonia) czy rozwodniona szarość (jedwabny popiel), które nadadzą wnętrzu niezobowiązujący styl. Jeśli pomieszczenie ma zaburzone proporcje, warto zrównoważyć je, malując jedną z dłuższych ścian na ciemniejszy odcień. Dobrze będą się tu komponować odcienie brązu, jak np. czekofashion i kawowy welur – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.

fot. Dekoral Fashion

fot. Dekoral Fashion

fot. Dekoral Fashion

… a może przepych haute coutre?

Ozdobna forma i zdecydowane kolory nie muszą kojarzyć się z kiczem. Inspirację znaleźć można u domu mody Valentino. Ich najnowsze propozycje to kwintesencja ozdobnej formy w nowoczesnym wydaniu i dowód na to, że kolekcje haute coutre wciąż cieszą się wielkim uznaniem. Marka stawia na wyraziste odcienie czerwieni i burgunda zestawione ze szlachetną bielą, suknie w stylu barokowym i kwiatowe printy w wersji deluxe. Ten stylowy efekt we wnętrzu zapewni wybór zdecydowanego koloru ścian:

Luksusowy rys wnętrza podkreślą nasycone odcienie fioletów i czerwieni. To kolory, które kojarzą się z wystawnością królewskich dworów i barokową elegancją. W wersji współczesnej dobrze wyglądają przełamane monochromatycznymi dodatkami – mówi Anna Łatoszyńska.

Dla wnętrza w stylu Valentino idealne będą takie odcienie z kolekcji Dekoral Fashion, jak np. odważne Czerwone flamenco, elegancki Aksamitny burgund czy oryginalny Batystowy fiolet. Pamiętajmy jednak, że aby wyglądało ono atrakcyjnie, barwy muszą być nasycone. Dobrze więc, by farba miała system wydobywający intensywność koloru taki, jak np. Active Colour Formula, zastosowana w emulsji Fashion Collection marki Dekoral Fashion. Zdecydowane odcienie ścian dodają energii i kreatywności, podkreślają indywidualny charakter mieszkania. Jeśli jednak barokowe dodatki wydają nam zbyt wyraziste, nic nie stoi na przeszkodzie, by przełamać je minimalistycznymi meblami. Projektanci mody nie boją się eklektycznych połączeń i kontrastowych dodatków. Warto się więc inspirować ich pomysłami, by tworzyć wnętrza w stylu fashion.

fot. Dekoral Fashion

fot. Dekoral Fashion

Leave a Reply