Łatwa w montażu ściana z motywem drewna

Ostatnie sezony pokazują, że na nowo zakochaliśmy się we wnętrzach inspirowanych drewnem. Dzięki nowym produktom i rozwiązaniom natura pojawia się w domach czy mieszkaniach w odmienionej formie. Jedną z nich jest system ścienny KERRADECO od VOX, który jest doskonałą alternatywą dla drewna. Odwzorowuje jego rysunek i fakturę, a dodatkowo jest łatwy w montażu i – przede wszystkim – w codziennym utrzymaniu.

System ścienny KERRADECO od VOX

Drewniany dekor zadomowił się we wnętrzach na dobre. Pojawia się już nie tylko na podłogach czy meblach, ale coraz częściej staje się elementem dekoracyjnym na ścianach. Przyjmuje najróżniejsze formy: desek, okładzin, paneli, płytek, tapet. Cel jest jeden – odwzorowanie kolorystyki i struktury drewna, które nadadzą pomieszczeniu ciepły, przytulny charakter i wyjątkową stylistykę. Drewno w tradycyjnym wydaniu jest jednak wymagające, potrzebuje specjalnej pielęgnacji i niestety nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Alternatywą są nowoczesne rozwiązania, takie jak system ścienny KERRADECO, który doskonale odwzorowuje barwę i rysunek naturalnego surowca. System KERRADECO jest odporny na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie zabrudzenia  i zanieczyszczenia, a do tego wszystkiego jest atrakcyjnym sposobem na szybką i łatwą metamorfozę wnętrza. To wszystko sprawia, że KERRADECO doskonale sprawdzi się nie tylko w sypialni czy salonie, ale też w wymagających pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka.

System ścienny KERRADECO od VOX

Wzór drewna można ułożyć na całej ścianie lub na jej fragmencie np. wypełniając nim tylko wnękę. Przestrzenie wyposażone w proste sprzęty i meble za sprawą drewna na ścianach zyskają dużo cieplejszy charakter. Bielone i postarzane wzory sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych, a ciemniejsze odcienie nawiązujące do surowego dębowego forniru lub drewna egzotycznego najlepiej wpiszą się we wnętrza nowocześniejsze – doradza Małgorzata Bernady, stylistka marki VOX.

System ścienny KERRADECO od VOX

Marka VOX oferuje płyty KERRADECO w 9 wzorach nawiązujących do drewna: ciepły koniakowy Wood Brandy, bielony Scandinavian Wood, Snowy Wood oraz Wood Silver, egzotyczny African Wood, postarzany Wood Vintage i Concrete, grafitowy Wood Carbon, a także układający się w prawdziwy obraz-fresk wzór Art. Produkty KERRADECO wykonane są z tworzywa polimerowego, które jest bardzo trwałe (10 lat gwarancji), a zarazem bezpieczne dla zdrowia użytkowników. Ich montaż jest łatwy i szybki, nie wymaga uciążliwych tzw. „mokrych prac”. Płyty składają się z dwóch warstw: spodniej, spienianej, która gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz warstwy wierzchniej, twardej – odpornej na zarysowania, która daje wyczuwalną w dotyku teksturę oraz naturalny wygląd.

System ścienny KERRADECO od VOX

System ścienny KERRADECO od VOX

Leave a Reply