Legendarny regał na Festiwalu Myślenia Projektowego w Łodzi

Regał Billy firmy IKEA bez wątpienia zasłużył sobie na miano najpopularniejszego mebla na świecie. Jego produkcja rozpoczęła się w 1978 roku i od tamtej pory sprzedał się w ponad 41 milionach egzemplarzy. Niezwykłą historię tego produktu i jego projektanta można poznać podczas Festiwalu Myślenia Projektowego w Łodzi.

Prosty, praktyczny i ponadczasowy – to trzy słowa, które idealnie opisują mebel jakim jest regał Billy. Jego pierwotnym przeznaczeniem było przechowywanie książek. Jednak Billy świetnie sprawdza się w wielu innych rolach. Szczególnie, kiedy uzupełniają go dodatkowe elementy, jak na przykład drzwiczki. Dzięki nim do dzisiaj jest wykorzystywany w różnych pomieszczeniach w domach na niemal całym świecie.

IKEA BILLY

Innowacyjny Billy

Historię kultowego regału Billy i jego projektanta można poznać podczas Festiwalu Myślenia Projektowego w Łodzi. Celem wydarzenia jest pokazanie kreatywnego potencjału regionu łódzkiego oraz stworzenie przestrzeni dla jego rozwoju. Regał prezentowany jest na wystawie zatytułowanej „Myśli zmieniające świat”. Ekspozycje można oglądać do 24 czerwca, w godzinach 10.00-18.00, na terenie Widzewskiej Manufaktury „WiMa” (al. Piłsudskiego 135).

IKEA BILLY

Wystawa „Myśli zmieniające świat” pokazuje projekty które powstały w odpowiedzi na potrzeby użytkowników. Zaprezentowano na niej rozwiązania, które na stałe wpisały się w kanony projektowania, znacząco wpłynęły na inne produkty lub zmieniły myślenie zarówno projektantów jak i odbiorców.

IKEA BILLY

Leave a Reply