Lity stół drewniany do wnętrz minimalistycznych

Aspen, nowy stół ze studia Poppyworks z blatem z litego drewna osikowego, odwołuje się do natury i ducha minimalizmu. Jego forma nawiązuje do idei trwałych i solidnych przedmiotów,która przyświeca pracy projektanta Bartłomieja Makowskiego, z wykształcenia i z zawodu architekta.

Stół Aspen fot. Poppyworks

Przygotowywany na indywidualne zamówienie stół Aspen odpowiada na tę potrzebę unikalności i nieprzemijalności otoczenia. Blat stołu zbudowany jest z woskowanych belek, z których każda wykrojona jest z jednego kawałka drewna osikowego, ale także sosnowego czy dębowego. Dzięki temu każdy mebelstaje się niepowtarzalną kompozycją słojów i sęków objętą dwoma białymi, stalowymi klamrami. Rezultatem jest solidny mebel kojarzący się z surowym, skandynawskim klimatem.

Stół Aspen fot. Poppyworks

Aspen potrzebuje przestrzeni, oddechu, choć w swojej formie nie jest nachalny, dominujący. Dlatego dobrze komponuje się z każdym wnętrzem. Jego solidna budowa powoduje, że staje się centralnym punktem salonu czy jadalni, koncentruje przy sobie rodzinę lub grupę przyjaciół. Podkreśla, że domownikom zależy na wspólnocie i spędzonym razem czasie. Pozwala jeść i pracować w poczuciu stabilności – podsumowuje Bartłomiej Makowski.

Stół Aspen fot. Poppyworks

Aspen
Stół na 6-8 osób
Materiał: drewno osikowe, stal
Wymiary:(dł. x szer. x wys.) 180 x 80 x 78cm

Leave a Reply