Meble na wymiar – o czym pamiętać przed zamówieniem?

Meble na wymiar to rozwiązanie bardzo często wybierane. Pozwala zaaranżować pokój tak, by meble były pojemne, funkcjonalne, estetyczne i zgodne z obowiązującymi trendami. Już nie tylko meble kuchenne na wymiar są zamawiane, ale również szafy wnękowe i meble do poszczególnych pokoi.

Zalety mebli na wymiar

Urządzanie mieszkanie nie jest łatwą sztuką. Wymaga umiejętności łączenia elementów, by wyglądały estetycznie i były funkcjonalne. Meble na wymiar dają właśnie taka możliwość. Pozwalają dopasować się do wnętrza nawet jeśli jest ono nieustawne, posiada skosy, czy jest po prostu małe. Dzięki meblom na wymiar można dopasować szafki do swoich potrzeb. Dzięki temu to, co ma być pochowane jest pochowane, a to co ma być wyeksponowane, takie jest. Zamówienie mebli na wymiar pozwala efektownie wykorzystać dostępną przestrzeń, tak by ją odpowiednio zagospodarować. Kolejną ważną zaletą jest dowolność dopasowania mebli. Projektem można swobodnie zarządzać, tak by wpasował się w potrzeby zamawiającego. W przypadku mebli na wymiar, masz możliwość doboru nie tylko układu mebli w pomieszczeniu czy materiałów i kolorów szafek, ale też dowolność w doborze mechanizmów, takich jak prowadnice czy zawiasy.

Jak zamówić meble na wymiar?

Zanim zdecydujemy się na wybór mebli, warto poszukać firmy, która zajmie się wykonaniem naszego projektu. Meble na zamówienie Stan Meble są przygotowywane z największą starannością. Zamawiając meble, najpierw należy przedstawić projektantowi swoje potrzeby. Dzięki temu łatwiej będzie można dokonać wyboru odpowiedniego rozwiązania. Następnie, projektant dokonuje pomiarów. Na ich podstawie, a także na podstawie oczekiwań klienta przygotowuje projekt wykonania. Po jego akceptacji, następuje produkcja mebli.

Zamawiając meble na wymiar należy pamiętać, by dokładnie opowiedzieć projektantowi jakie mamy wobec mebli oczekiwania. Jaki efekt chcemy dzięki nim uzyskać. Na etapie projektowania należy omówić wszystkie kwestie, by dobrać najlepsze rozwiązania. Warto pamiętać, zwłaszcza w łazience i kuchni, aby dobrać urządzenia do mebli.

Leave a Reply