Minimalistyczny salon – jak go urządzić?

salon-minimalistyczny

Minimalizm podbija serca coraz większej ilości osób. W tym roku jest jednym z najpopularniejszych trendów aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego – króluje w modzie, a do tego często łączony jest z nowoczesnością. Dowiedz się, jak przemycić go do salonu, by pięknie się prezentował!

Czym charakteryzuje się minimalizm?

Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż minimalizm odznacza się zasadą ,,mniej znaczy więcej”. Czasami przerost formy nad treścią nie wpływa zbyt dobrze na wnętrze. Choć z pewnością znajdą się tutaj miłośnicy boho, dla znakomitej większości synonimem klasy i elegancji jest jednak minimalizm. Przestronne, wręcz sterylnie czyste wnętrza to prawdziwy raj dla perfekcjonistów. Ale co właściwie powinno znaleźć się w salonie wzorowanym na tej stylistyce? Tak naprawdę dodatki mogą być dowolne, ale nie powinno być ich dużo. Najlepiej, gdy będą to drobne obrazy czy plakaty, powieszone w formie mini galerii. Stanowczo odradza się tworzenia wnętrza pełnego przedmiotów wystawionych na półkach czy regałach. Z tego względu warto wyposażyć się w pojemną szafę, która pomieści wszystkie rzeczy codziennego użytku, tak by na zewnątrz pozostało możliwie jak najmniej. W minimalistycznych wnętrzach najczęściej królują jasne kolory, takie jak biel, błękit czy beż. Nie oznacza to jednak, że minimalizm równa się nudzie. Można uzupełnić aranżację roślinami, ale zamiast paproci najlepiej, by był to drobny kwiat, na przykład storczyk.

Jakie konwencje wpisują się w minimalistyczny styl?

Styl minimalistyczny jest konwencją, która występuje przy różnych projektach. Jest znakiem rozpoznawczym chociażby stylu nowoczesnego. Tutaj jednak często stawia się na różne wariacje, które stanowią przełamanie dla stonowanych wnętrz. Taki wybór będzie więc idealny dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań. Kolejną konwencją, w której główną rolę odgrywa minimalizm jest styl skandynawski, o którym więcej przeczytasz tutaj: https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-175974-styl-skandynawski-minimalizm-wyrazu.html. Niezależnie od tego, na jaką aranżację się zdecydujesz, pamiętaj, aby była ona spójna. Najlepiej wyglądają połączenia tożsamych form, dlatego wybierając minimalizm zrezygnuj z glamour czy wspomnianego wcześniej boho. Dzięki temu całość będzie prezentować się elegancko.

Leave a Reply