Najnowsze trendy w projektowaniu mebli

Moda we wnętrzach wciąż zaskakuje – zarówno odważnymi kolorami, jak i precyzją w naśladowaniu natury. Jakie meble są teraz na topie? Liczą się nie tylko barwy płyt, ale również ich struktura – zdradza Projektant Wnętrz firmy Komandor.

Las w Twoim domu

Bardzo modne są meble inspirowane naturą, które doskonale dopasują się zarówno do ciepłych, klasycznych wnętrz, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji, łagodząc ich surowy charakter. Producenci mebli próbują doścignąć przyrodę odwzorowując nie tylko kolory z otaczającego nas świata, np. drzew, lecz także ich strukturę, czego przykładem jest najnowsza kolekcja płyt Zoom marki Egger w ofercie firmy Komandor.

fot. Komandor

Dekory drewnopodobne w odcieniach klonu, sosny czy dębu wyglądają jak prawdziwe drewno dzięki chropowatej strukturze, naśladownictwu naturalnych pęknięć, sęków i usłojenia. Powodzeniem cieszą się również blaty robocze wyglądające jak marmur, odwzorowujące drobne pęknięcia i użylenie kamienia – mówi Monika Szczęsny, Projektant Wnętrz firmy Komandor. Modne są także szorstkie materiały sprawiające wrażenie nieco zużytych, które dodadzą wnętrzu przytulności.

fot. Komandor

Kolorowy zawrót głowy

Coraz częściej decydujemy się również na intensywne kolory. Ci, którzy jednak obawiają się przesady i wolą zachować umiar, mogą wybrać jeden mocny akcent kolorystyczny, który zmieni charakter całego pomieszczenia. W nowej kolekcji płyt Zoom Egger firmy Komandor dostępne są płyty m.in. w kolorach truskawkowej czerwieni, ciepłej pomarańczy, limonkowej zieleni i morskiego turkusu.


Szafa w odważnym wydaniu, np. z żółtym, niebieskim czy wypełnieniem w kolorze fuksji doda wnętrzu energii i radosnego charakteru, a jednocześnie podkreśli indywidualizm jej właściciela – dodaje Monika Szczęsny. W kolekcji dostępna jest również szeroka paleta jasnych odcieni – od bieli, przez kremowo-śmietankowe barwy, po jasne szarości. Meble w takich kolorach najlepiej sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, które dzięki nim będą sprawiały wrażenie większych.

fot. Komandor

Indywidualizm najważniejszy

Firma Komandor, podążając za najnowszymi trendami, wprowadziła do swojej oferty nową, zaktualizowaną kolekcję płyt Zoom marki Egger. Dzięki bogatej palecie wzorów i kolorów płyty z łatwością można łączyć według własnych upodobań i potrzeb, by jak najlepiej dopasować je do własnych czterech ścian oraz swojego stylu. Nowatorskie wypełnienia dodadzą osobliwego uroku każdemu wnętrzu. W trosce o środowisko naturalne w kolekcji wykorzystano produkty organiczne.

Leave a Reply