Niewielki salon – poznaj praktyczne rozwiązania

Mały przytulny domek można chyba śmiało nazwać marzeniem z dzieciństwa wielu osób. Jest to oczywiście bardzo romantyczna fantazja, która jednak kończy się w momencie, kiedy faktycznie lądujemy w budynku z niewielkim metrażem. Wtedy okazuje się, że chociaż kameralny klimat jest miły, to jednak wystawny salon również chcieli byśmy mieć. Na szczęście nawet dysponując niewielką przestrzenią, możemy udekorować i umeblować pokój gościnny w taki sposób, aby użytkowanie go było przyjemne. Przedstawiamy nasze wskazówki.

Stół rozkładany dla dużej rodziny w małym salonie

Rozkładany stół wykonany na wymiar to mebel, w który zdecydowanie warto zainwestować, jeśli nasz salon jest niewielki. Na co dzień, mały blat będzie wystarczający, aby położyć na nim książkę, pilota od telewizora albo ustawić wazon z kwiatami. Podczas wizyty znajomych, rodziny lub po prostu przy wspólnym posiłku, możemy taki stół rozłożyć i cieszyć się dodatkowym miejscem. Warto wybrać model z wkładką frontową, który pozwoli na rozłożenie blatu bez konieczności zdejmowania zastawy.

Plafon – recepta na niski sufit

Żyrandol w salonie może być bardzo efektowny, ale niestety nie wtedy, kiedy naszym problemem jest niski sufit. Nie należy jednak się martwić. Plafon, czyli płasko przylegająca lampa sufitowa może również dobrze wyglądać i być ozdobą pomieszczenia. Bardzo ciekawy efekt wizualny dają również dekoracyjne plafoniady, czyli płaskie lampy z kilkoma źródłami światła.

Dekoracje z umiarem

Jeśli nie chcemy, aby nasz salon wyglądał jak antykwariat czy zwyczajna graciarnia, powinniśmy zadbać o to, aby nie przesadzić z ozdabianiem. Na szczęście oszczędny i funkcjonalny wystrój jest charakterystyczny dla modnego obecnie stylu nowoczesnego. Tym bardziej, że niewielkie domki również są zgodne z obecnymi trendami. Jeżeli więc szukamy pomysłu na udekorowanie małego saloniku, możemy zdecydować się na zawieszenie luster. Pomogą one optycznie powiększyć pomieszczenie.

Leave a Reply