Nowa kolekcja mebli „Retro”

Kolekcja „Materials we love. Concept by Zięta & Kuchciński” firmy Pfleiderer zdobywa coraz większą popularność. Dzięki wykorzystaniu w niej dekorów inspirowanych klasycznymi materiałami, takimi jak beton, drewno orzecha i drewno daglezji – może stanowić punkt wyjścia w projektowaniu mebli w różnorodnych stylach. Dowodem na to może być nowa kolekcja mebli „Retro” firmy Dig-Net.

Wśród nowych dekorów na szczególną uwagę zasługują Real Walnut i Real Walnut Brown. Orzechowe dekory cechują się elegancją, spokojem i harmonią, które podkreśla wyrazisty charakter naturalnego rysunku drewna. Powstały wzór doskonale sprawdza się w projektach mebli i aranżacjach wnętrz, ma naprawdę uniwersalny charakter.

Nic dziwnego, że drewno orzecha królowało na tegorocznych targach w Mediolanie, a jego powszechne stosowanie jest jednym z głównych trendów wzorniczych w 2015 roku. Orzech doskonale prezentuje się w wielu wydaniach. Świetnie sprawdza się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Szeroki wachlarz możliwości orzecha wykorzystuje obecnie wielu producentów mebli.

Kolekcja mebli „Retro” firmy Dig-Net

Firma Dig-Net również nie pozostała obojętna na piękno orzecha. Przy pomocy dekorów firmy Pfleiderer stworzyła wyjątkową kolekcję mebli „Retro”, którą wykonano z wysokiej jakości, odpornej na zarysowania, uszkodzenia, wilgoć i wysoką temperaturę płyty laminowanej. „Retro” może być przykuwającym uwagę elementem jasnych wnętrz.

W kolekcji widać wyraźne wpływy designu lat 50. i 60. XX wieku. Elementy stylu tamtego okresu wracają do łask i stają się coraz bardziej pożądanym trendem w aranżacji wnętrz. Meble z kolekcji „Retro” cechują się smukłymi nóżkami i subtelnymi uchwytami. Współczesnym akcentem są elementy mebli oraz półki w kolorze grafitowym – świetnie komponującym się z ciepłym brązem orzechowego dekoru. Mamy tu do czynienia z intrygującymi, eleganckimi kształtami i odważnym wzornictwem.

Kolekcja mebli „Retro” firmy Dig-Net

Poza walorami estetycznymi, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność kolekcji. Różnorodne bryły mebli pozwalają na eksponowanie przechowywanie wielu przedmiotów, które zazwyczaj towarzyszą nam w domu: zastawy stołowej, książek, płyt CD i DVD, bibelotów.  W skład kolekcji „Retro” wchodzą: witryna pojedyncza i witryna podwójna, które opcjonalnie mogą być wyposażone w białe oświetlenie LED podkreślające ich niebanalny kształt i stanowiące atrakcyjne oświetlenie dodatkowe wnętrza. Pozostałe meble to dwudrzwiowa komoda z witrynką, dwudrzwiowa komoda z czterema szufladami, stolik rtv, półka, rozkładany stół, stolik kawowy oraz dwudrzwiowa szafa.

Leave a Reply