Oświetlenie do salonu – jakie lampy wybrać?

01 (22)

Z uwagi na to, że salon jest sercem każdego domu, jego aranżacja musi być szczególnie przemyślana. To reprezentacyjne miejsce świadczy przede wszystkim o gospodarzach, dlatego warto, by ukazywało styl i elegancję, a nie brak gustu. Oświetlenie może nam pomóc subtelnie podkreślić zalety pomieszczenia oraz zakryć jego wady. Jakie lampy w takim razie wybrać?

Jaką barwę światła warto wybrać?

Aranżacja światła jest równie istotną kwestią jak dobór koloru ścian czy mebli. Oświetlenie może bezpośrednio wpływać na samopoczucie domowników. W pomieszczeniach, gdzie panuje ciepłe światło czujemy się bardziej zrelaksowani i wypoczęci. Z kolei zimne i ostre oświetlenie pomaga w skupieniu, dlatego chętnie wykorzystuje się je w biurach i zakładach pracy. Ponieważ salon zazwyczaj służy jako miejsce wypoczynku, najlepszym wyborem będzie światło o niskiej temperaturze barwowej, czyli poniżej 3300 K.

Jak zaplanować aranżację światła w salonie?

Podczas projektowania aranżacji światła w salonie warto wziąć pod uwagę zarówno światło główne, jak i uzupełniające. W zależności od wielkości pomieszczenia, ilość źródeł światła będzie inna, jednak rzadko kiedy wystarczy sam żyrandol. Polecamy dopełnić całość nowoczesnymi kinkietami lub taśmą LED. Zdalnie sterowane oświetlenie jest sporym udogodnieniem dla wszystkich domowników. Dzięki połączeniu plafonu z lampkami LED zyskasz oświetlenie, które można dopasować do konkretnej okazji – relaksu na kanapie, spotkania ze znajomymi czy romantycznego wieczoru. Poza tym to niezwykle oszczędne rozwiązanie. Jeśli zależy Ci na tym, by chronić domowy budżet, szukaj porad w internecie, które pozwolą Ci nie tylko ograniczyć wydatki na oświetlenie, ale również – tak jak w tym przypadku https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-179377-ladne-i-tanie-domy-w-budowie.html – na budowę domu.

Lampy do salonu – najpopularniejsze modele

Obecnie w modzie jest minimalizm, dlatego w sklepach możemy spotkać w szczególności proste, minimalistyczne lampki. Do wyboru mamy jednak bardziej klasyczne propozycje, takie jak efektowne żyrandole czy kinkiety w stylu świeczników. Najbardziej uniwersalne okażą się ceramiczne plafony. Jeśli odpowiednio dobierzesz rodzaj lampy do stylistyki panującej we wnętrzu, uzyskasz spójną aranżację.

Leave a Reply