Oświetlenie w nowoczesnym salonie – sprawdź najnowsze trendy

federica-giusti-pTc2p_5Qbrk-unsplash (1)
Pokój, w którym przyjmujemy gości to przestrzeń, której pod względem dekoracyjnym poświęcamy często bardzo dużo uwagi. Warto jednak pamiętać, aby oprócz pięknych mebli i przykuwających wzrok ozdób, zapewnić w salonie odpowiedni system oświetlenia. Dzięki temu w prosty sposób utrzymamy porządek i zadbamy o to, aby pomieszczenie wyglądało nowocześnie i stylowo. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą dobrać lampy do salonu.

Żyrandole dalej w modzie?

Żyrandole są niezwykle efektowną i majestatyczną formą oświetlenia. To duże lampy wiszące, które charakteryzują się licznymi punktami świetlnymi. Bardzo popularnym rodzajem żyrandola jest lampa obwieszona ozdobnymi kryształkami lub przypominająca gigantyczny kandelabr. Taki design wygląda to bardzo elegancko, jednak kojarzy się raczej ze staromodnym wystrojem wnętrz, zamiast z nowoczesnymi aranżacjami. Na szczęście współcześni projektanci dbają o to, aby produkowane dziś żyrandole były przystosowane do nowych trendów. Na rynku znajdziesz więc funkcjonalne modele o nieco mniej pretensjonalnym wyglądzie, które jednak prezentują się niezwykle estetycznie.

Nowoczesne i praktyczne kinkiety

Kinkiety świetnie sprawdzają się, jako oświetlenie uzupełniające i można pod względem designu zgrać je z lampami wiszącymi w salonie. Bardzo praktyczne są te modele, które posiadają ruchomy stelaż, pozwalający na manipulowanie źródłem światła i skierowanie go na przykład w miejsce, które akurat chcemy posprzątać. Tego typu funkcjonalne rozwiązania są obecnie w modzie, jeśli chodzi o urządzanie domu w stylu nowoczesnym. Przeczytaj więcej o nowinkach z branży nowego budownictwa tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-182558-nowoczesne-domy-nowosci-w-naszej-ofercie-2.html.

Geometria i asymetria

Kwiatowe wzory są niezwykle wdzięczne dla oka i wciąż można znaleźć lampy, które je wykorzystują, jednak nowoczesne wzornictwo lubuje się w bryłach i geometrycznych kształtach. Modne będą więc lampy o kształcie walca, koła, kwadratu czy prostokąta. Bardzo dobrze wyglądają również te elementy oświetleniowe, które wykorzystują efekt asymetrii.

Leave a Reply