Podziel swoją przestrzeń i żyj wygodnie

ezgif.com-gif-maker (2)

Na komfort Twojego życia oraz na to, jak dobrze żyje Ci się w Twoim własnym domu, ogromny wpływ ma układ pomieszczeń. Współcześnie wielu architektów kładzie bardzo duży nacisk na to, by maksymalnie wykorzystać potencjał dostępnej przestrzeni i sprawić, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Dlatego też, niezwykle popularnym rozwiązaniem, na które zdecydowanie warto się zdecydować, jest praktyczny podział na strefy, odpowiadające rytmowi dnia domowników. Zobacz, dlaczego ten sposób aranżacji pomieszczeń ma sens.

Układ pomieszczeń ma znaczenie

Jeśli posiadasz rodzinę, wiesz na pewno, że poza porą obiadu lub kolacji, kiedy wszyscy siadają przy wspólnym stole, dość ciężko jest się zgrać. Na co dzień zapewne pracujesz, być może chciałbyś także mieć w domu biurko do pracy nad ważnymi projektami, jednak nie jest wskazane, aby znajdowało się blisko bawialni, w której dokazują niesforne maluchy. W związku z tym, doskonałym pomysłem jest rozdzielenie pomieszczeń w taki sposób, aby wyodrębnić strefę zabaw z pokojem, w którym urzędują dzieci, domownicy oglądają telewizję lub grają w gry na konsolę oraz strefę pracy, gdzie znajdować się będzie na przykład prywatny gabinet czy mała siłownia. Można także dokonać podziału na strefę prywatną oraz przeznaczoną dla gości. To dobra opcja dla tych, którzy często zapraszają do siebie rodzinę lub znajomych.

Strefa dzienna i nocna w domu piętrowym

Zastanawiasz się nad budową domu piętrowego? Porady na ten temat znajdziesz tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-171705-jaki-projekt-domu-wybrac-dom-parterowy-czy-pietrowy.html. Jeśli podejmiesz decyzję o budowie piętra, otworzą się przed Tobą nowe możliwości aranżacyjne. W większości projektów domów piętrowych, każdy poziom stanowi osobną strefę. Strefa dzienna na dole to te pomieszczenia, w których toczy się życie, a nocna, zazwyczaj znajdująca się na górze, to sypialnie i prywatne pokoje. Dzięki takim metodom organizacji przestrzeni, dużo łatwiej jest wykonywać w domu codzienne obowiązki i nie wchodzić sobie nawzajem w drogę z domownikami, którzy również mają swoje sprawy.

Leave a Reply