Rękodzieło prosto z Ugandy

Wyjątkowe, ręcznie robione przedmioty oraz materiały pozyskiwane w odpowiedzialny sposób – od początku czerwca w wybranych sklepach TK Maxx dostępne będą m.in. niezwykłe kosze wyplatane przez wikliniarzy z Ugandy. Dochód z ich sprzedaży pozwala kobietom z najbiedniejszych regionów na posyłanie swoich dzieci do szkoły.

TK Maxx współpracuje z organizacją Save the Children na rzecz dzieci w Ugandzie od ponad sześciu lat. Dotychczas, umożliwił pójście do szkoły ponad 10 000 dzieci z odległych terenów Afryki. W tym roku TK Maxx nawiązał współpracę z firmą Rwenzori Trading Company, która nie tylko promuje handel, ale też rozwija umiejętności oraz zatrudnienie, a także wspiera wprowadzanie długoterminowej poprawy warunków bytowych najbardziej potrzebujących społeczności.

fot. TK Maxx

Piękne rękodzieło dla Twojego domu

Owocem wyjątkowej współpracy TK Maxx i Rwenzori Trading Company jest oryginalny asortyment do dekoracji domu. Ręcznie wyplatane kosze to rękodzieło ponad 1100 kobiet, które dzięki pracy, uzyskują wsparcie dla swoich rodzin oraz mają możliwość wysłania dzieci do szkół.

fot. TK Maxx

Oprócz kolorowych koszy (od 24,99 zł), w TK Maxx znaleźć można również rogi krowy Ankole (od 24,99 zł), pozyskiwane w odpowiedzialny sposób – są one bowiem produktem ubocznym branży przetwórstwa wołowiny – oraz piękne bębny (od 29,99 zł).

fot. TK Maxx

Odwiedź jeden z wybranych sklepów TK Maxx w Warszawie, Krakowie (Bonarka), Poznaniu (Galeria Malta) lub Gdańsku i odkryj tysiące oryginalnych przedmiotów do dekoracji domu, prosto z Ugandy.

fot. TK Maxx

Leave a Reply