Salon dla wielbicieli natury – w jakim stylu go urządzić?

pexels-max-vakhtbovych-6758242 (2)

Obecnie popularne style w aranżacji wnętrz, chociaż od czasu do czasu zwracają się ku naturalnym materiałom, takim jak kamień czy drewno, są raczej średnio zorientowane na miłośników roślin zielonych czy kolorowych kwiatów. Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność. Skandynawskie stylizacje wnętrz są chłodne i surowe. Wnętrza loftowe przypominają hale produkcyjne czy magazyny, a ich ozdobą są zwieszające się z sufitu kable, zamiast zielonych pnączy. Na jaki styl aranżacji wnętrz powinna więc zdecydować się osoba, która kocha naturę i chciałaby dać temu wyraz w swoim salonie? Przedstawiamy dwie ciekawe możliwości.

Salon w stylu boho

Styl wnętrz boho jest często określanym mianem eklektycznego ze względu na to, że dopuszcza łączenie różnych barw, struktur i materiałów, co często tworzy kolorowy miszmasz. Elementy folklorystyczne czy nawiązujące do afrykańskich ozdób będą świetnie wyglądały w takim salonie. Warto również zatroszczyć się także o odpowiednie meble, na przykład bambusowy fotel bujany czy stolik wykonany z egzotycznego gatunku drewna. Jednak przede wszystkim we wnętrzach boho często gości różnego rodzaju roślinność, którą można wykorzystać na różne sposoby do dekoracji naszego salonu. Świetnym pomysłem będzie ustawienie dużych donic z motywami etnicznymi i zadbanie o to, aby żywe rośliny towarzyszyły osobom przebywającym w pomieszczeniu.

Salon w stylu botanicznym

Fani naturalnych akcentów i wszelkiej roślinności mogą pójść dalej o jeszcze jeden krok i zafundować sobie salon w stylu botanicznym. Dzięki tej metodzie aranżacji przestrzeni tworzymy we wnętrzu swoistą miejską dżunglę. Przede wszystkim króluje tam kolor zielony, często w kilku różnych odcieniach. Motywy roślinne na dekoracjach oraz elementach wyposażenia będą tworzyć wyjątkowy klimat, który należy dodatkowo uzupełnić żywą roślinnością. Więcej wskazówek na temat różnych stylów aranżacji można przeczytać tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-172378-trendy-w-wykanczaniu-wnetrz-domow.html. Dobrze jest poszerzać swoją wiedzę w temacie i dzięki temu stworzyć piękny salon, dostosowany do naszych upodobań.

Leave a Reply