Stolik, siedzisko i puf w jednym

Wielofunkcyjny przedmiot codziennego użytku, taki, na którym można siąść, zjeść, ale też ustawić rzeczy, praktyczny i estetyczny zarazem to ideał projektowy. Próbą jego osiągnięcia jest mebel Pentagon Morgan & Möller: stolik, siedzisko i puf w jednym.

Przemyślany, choć nie jest to takie oczywiste, o konstrukcji innej niż wszystkie, tworzącej bryłę będącą skrzyżowaniem pięciokątów, prostokątów i kwadratów. Wygląda na cięższy niż jest naprawę. Taki jest Pentagon Morgan & Möller stworzony z betonu architektonicznego, niestandardowy przedmiot pożądania i  mebel i stolik i siedzisko w jednym.  Dzięki pustemu wnętrzu jest niezwykle lekki jak na beton (ok. 40 kg).

W najprostszej formie może służyć jako stolik. Z tapicerką lub drewnianą nakładką będzie oryginalnym siedziskiem lub wygodną pufą. Tapicerka może być w dowolnym kolorze i z każdego materiału, wełny, bawełny czy skóry. Wypełniony systemem ogrzewania może z kolei pełnić rolę innowacyjnego kaloryfera w pomieszczeniach chłodniejszych czy w łazience lub na tarasie.

Mebel Pentagon Morgan & Möller

Bryła pięciokąta pozwala na stworzenie różnych układów i konstrukcji aranżacyjnych, wystarczy zestawić kolejne Pentagony ze sobą, tworząc indywidualne kompozycje. Beton architektoniczny, z którego wykonany jest mebel, to materiał niezwykle plastyczny, wytrzymały, ale przede wszystkim funkcjonalny i nie wymagający specjalnej konserwacji. Dzięki zastosowaniu impregnacji mebel świetnie sprawdzi się również jako mebel ogrodowy. Z odpowiednio dobraną tapicerką, nie wymaga przenoszenia do domu na wypadek deszczu.

Pentagon potwierdza, że połączenie surowej formy i naturalnego materiału to mieszanka idealna, aby mebel zwracał uwagę i tworzył wyrazisty akcent aranżacyjny. Nieforemny kształt i prosta, surowa bryła zaciekawią wszystkich miłośników geometrycznych struktur.

Dossier produktu:
Pentagon, stolik – siedzisko – pufa – wymiary: 42x76x52 cm., duży wybór tapicerek (m.in. skóra naturalna wykorzystywana na obiciach siedzeń samochodów Bentley) cena: 980 zł.

Leave a Reply