Styl nowoczesny czy rustykalny – w jakim stylu urządzić salon?

chalo-garcia-e24T2QrNtQs-unsplash (1)_Easy-Resize.com (2)

W salonach naszych babć mogliśmy znaleźć mnóstwo bibelotów, od obrazków z wizerunkami świętych po pięknie zdobione antyczne zegary. Dziś nasza przestrzeń wydaje się być nieco lepiej zagospodarowana jednak czasem można odnieść wrażenie, że jest niemal sterylna i całkowicie pozbawiona charakteru. W jaki sposób urządzić pokój gościnny, aby miał w sobie urok dawnych czasów, ale jednocześnie nie był zaśmiecony? Jak zaaranżować pomieszczenie, aby nowoczesność nie była nudna? Poznaj odpowiedzi na te pytania i wybierz w jakim stylu chcesz dekorować swój dom.

Nowoczesny salon

Nowoczesne wnętrza są wymagające wobec gospodyń domowych, przynajmniej w kwestii utrzymania porządku. Salon w stylu nowoczesnym musi być funkcjonalny, a ewentualnych niedoskonałości pomieszczenia nie uda nam się przesłonić ozdobami, gdyż przesadna dekoracyjność nie jest mile widziana. Nie oznacza to jednak, że nie można w żaden sposób urozmaicić nowoczesnego pokoju gościnnego. Jeśli wydaje Ci się, że pomieszczenie jest zbyt surowe, możesz ocieplić je drewnianymi elementami. Ciekawie wyglądają także plakaty i typografie. Jeśli nie lubisz inspirujących haseł, zawsze możesz postawić na zabawny slogan lub miły dla oka obrazek. W cenie są także ozdoby praktyczne. Dobrze sprawdzi się na przykład dekoracyjny grzejnik chromowany, który przy okazji uprzyjemni przebywanie w pomieszczeniu w chłodniejsze miesiące.

Pokój gościnny w starym stylu

Styl rustykalny jest bardzo bogaty w nawiązania do dawnych czasów i z pewnością zostanie doceniony przez wielbicieli nostalgicznych klimatów. Jeśli chcesz mieć salon utrzymany w stylu rustykalnym, postaw na rękodzieło, suszone kwiaty oraz przede wszystkim drewniane meble. Dzięki temu odtworzysz swojski atmosferę wiejskich chałupek, które są największą inspirację dla projektantów lubujących się w tym stylu. Więcej na temat podstawowych zasad stylu rustykalnego znajdziesz tutaj: https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-177946-nawiazanie-do-przeszlosci-styl-rustykalny-we-wnetrzach.html. Zajrzyj i przekonaj się, jak w prosty sposób, możesz stworzyć niepowtarzalny salon.

Leave a Reply