Szafki RTV do każdego wystroju wnętrza

 

Telewizor można powiesić na ścianie, umieścić w specjalnie zamykanej szafce lub nawet zamaskować przesuwną ścianą. Najczęściej jednak decydujemy się na kupno odpowiednich mebli RTV. Jak właściwie dobrać elementy wyposażenia salonu, aby dobrze spełniały swoją funkcję i nie zaburzały estetyki naszego domu?

W przeciętnym polskim domu zmiana telewizora zazwyczaj oznacza przejście ze starego typu odbiornika kineskopowego na produkowane obecnie telewizory plazmowe, LCD bądź LED. Ponieważ nowoczesne telewizory mają znacznie większą przekątną ekranu i są nieporównanie płytsze, zmiana taka wiąże się najczęściej z poszukiwaniem pomysłu na nową aranżację wnętrza.

Najpierw należy zastanowić się w jakim stylu urządzony jest nasz pokój dzienny. Do salonów w stylu tradycyjnym poleciłabym szafki RTV z kolekcji MERANO – mówi Mariusz Król, Kierownik Działu Sprzedaży Kraj, ekspert z firmy HM Helvetia Meble. Jest to wyjątkowo gustowna kolekcja, której cechą charakterystyczną są proste bryły wykończone giętymi frontami. Łuki nadają wnętrzom bardziej przytulnego charakteru, a dzięki różnym dostępnym rozmiarom szafek coś dla siebie znajdą posiadacze standardowych, jak i bardzo dużych odbiorników telewizyjnych.

Kolekcja MERANO z firmy HM Helvetia Meble

Kolekcja MERANO z firmy HM Helvetia Meble

We wnętrzach nowoczesnych najlepiej sprawdzają się stoliki, podczas gdy w bardziej tradycyjnych najczęściej królują szafki. Zasada ta jednak nie sprawdza się we wszystkich przypadkach – szafki RTV z kolekcji TOGO firmy HM Helvetia Meble stanowią najlepszy dowód na to, że można pogodzić nowoczesne wzornictwo z mnóstwem miejsca do przechowywania. Korpusy mebli wykonane są z płyty powlekanej nowoczesnym, odpornym na zarysowania i działanie promieni słonecznych laminatem w bardzo popularnym wśród Polaków kolorze wenge. Szyku nadają fronty oraz wieniec górny pokryte niezwykle modnym aktualnie czarnym szkłem. To trend na rynku jeśli chodzi o dodatki i wykończenie mebli. W TOGO te oryginalne przeszklenia podkreślają czarne, matowe listwy, które dopełniają minimalistycznego stylu całości. Szafka, podobnie jak cały system, wyposażona jest w mechanizm „cichego domyku”, dzięki któremu zestaw pracuje bezszelestnie. W cenę każdego z elementów zestawu wliczone jest efektowne oświetlenie LED, które podkreśla nowoczesny charakter kolekcji.

Kolekcja TOGO z firmy HM Helvetia Meble

Kolekcja TOGO z firmy HM Helvetia Meble

Równie trafnym wyborem do salonu w stylu nowoczesnym powinny okazać się komponenty z kolekcji DOLOMITI. Wykonane są one z płyty laminowanej w technologii 3D, która pozwala   odzwierciedlić strukturę drewna i oddać charakter naturalnej okleiny. Proste, surowe bryły w kolorze platan Monaco ciemny to esencja nowoczesnego wzornictwa inspirowanego modernizmem. Wyrafinowanego charakteru dodają chromowane listwy wykończeniowe, które świetnie komponują się z kolorystyką najczęściej wykorzystywaną przez producentów sprzętu RTV.

Kolekcja DOLOMITI z firmy HM Helvetia Meble

Kolekcja DOLOMITI z firmy HM Helvetia Meble

Leave a Reply