Tapeta z tkaniny szklanej wyróżniona za innowacyjność

Podczas uroczystości wręczania nagród TopBuilder 2016 tapeta z tkaniny szklanej Systexx Comfort Glassfleece V22 firmy Vitrulan otrzymała prestiżowe wyróżnienie wśród najlepszych produktów roku. TopBuilder to nagroda, która przyznawana jest corocznie przez renomowany magazyn Builder z zakresu budownictwa, architektury oraz projektowania i wyróżnia innowacyjne produkty, które architektom, inwestorom oraz wykonawcom przynoszą istotne zalety i umożliwiają nowatorskie rozwiązania w budownictwie.

fot. Vitrulan

Spośród licznych zgłoszeń produktów w grudniu w Warszawie ogłoszono zwycięzców finału konkursu. Jako klasyczna tapeta z tkaniny szklanej do zastosowania na dużych powierzchniach Systexx Comfort Glassfleece V22 odznacza się dyskretnym, wysokojakościowym wyglądem i umożliwia wykonanie całkowicie gładkiej ściany bez widocznych spoin. Dodatkowo włóknina szklana jest fabrycznie zagruntowana wysokiej jakości bielą tytanową, co umożliwia perfekcyjne zamaskowanie podłoża. Tkaniny szklane odznaczają się wyjątkową odpornością mechaniczną oraz stabilnością wymiarową i nadają się do różnorodnego, kreatywnego zastosowania farb. Można je pokryć każdym systemem farb – również wielokrotnie. Ponadto można je bardzo łatwo przycinać, a obróbka jest prosta i wydajna. Tkanina ta jest paroprzepuszczalna, dzięki czemu podłoże może „oddychać” i gwarantuje przyjazny mikroklimat pomieszczenia. Te pozytywne właściwości uwidaczniają się w szczególności w sektorze zdrowotnym. Malując tapetę specjalną farbą lub stosując powłokę lakierowaną, tworzy się perfekcyjna, jednolita i higieniczna powierzchnia, którą można łatwo czyścić i dezynfekować.

fot. Vitrulan

Włóknina szklana o znakomitych właściwościach technicznych

Tapeta SYSTEXX Comfort Glassfleece V22 przekonała jury swoją wysoką jakością oraz jednolitym wyglądem, wydajną oraz ekonomiczną obróbką, a także swoimi właściwościami technicznymi i ekologicznymi, które spełniają najwyższe wymogi zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Szybki montaż i obróbka, duża żywotność materiału znacznie obniżają koszty i skracają cykle renowacyjne. Bardzo się cieszymy z przyznanej nam nagrody. Pokazuje nam to, że specjalne właściwości i jakość naszych tapet szklanych Systexx przekonują również na arenie międzynarodowej. Polska jest dla nas ważnym rynkiem. W ramach projektu budowy szpitala wojewódzkiego we Wrocławiu wyposażyliśmy ogromny obiekt w tapety i dzięki temu udowodniliśmy szczególną przydatność tapety Glassfleece V22 do stosowania w obiektach użyteczności publicznej – wyjaśnia Krzysztof Figura, dyrektor ds. sprzedaży firmy Vitrulan Textile Glass GmbH w Polsce.

Tapety z włókna szklanego wydajne na dużych powierzchniach

Tapety z włókna szklanego i włóknina szklana do ścian i sufitów oferują wiele zalet przy zastosowaniu w szkołach, szpitalach oraz budynkach użyteczności publicznej i pomieszczeniach mieszkalnych. Posiadają one fabrycznie zapigmentowaną powierzchnię i zaopatrzone są na spodniej stronie w warstwę kleju, dzięki czemu montaż jest bardzo szybki i ekonomiczny, a ściany i sufity otrzymują długotrwałą ochronę przed uszkodzeniami poprzez uderzenia i szorowanie. Ponadto są one trudno zapalne i w przypadku pożaru bezpieczne. Ze względu na zastosowanie wysokogatunkowych naturalnych surowców tapety są wolne od szkodliwych monochlorków winylu, nieszkodliwe dla zdrowia, paroprzepuszczalne i nadają się dla alergików. Tkaniny szklane SYSTEXX posiadają certyfikaty bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z normą EN 13501 i osiągają klasę B s1, d0. Ponadto produkty posiadają certyfikat „Oeko-Tex-100” oraz ze względu na swoją bezemisyjność otrzymały we francuskiej klasyfikacji znak klasy A+ „Classe d’émission A+“.

Szczegółowe informacje, przykłady zastosowań, wzory i próbki dostępne są poprzez stronę www.systexx.com.

Leave a Reply