Trendy we wnętrzach 2023 – na jakie dodatki, akcesoria i kolory stawiać?

Rok 2023 w aranżacji wnętrz bezapelacyjnie będzie należał do ekologicznego podejścia do tematu designu. Wśród lansowanych przez projektantów tendencji bardzo ważne miejsce zajmuje poszanowanie do zrównoważonego rozwoju. Mimo to, że ekologia jest dość minimalistyczna, światowej sławy projektanci udowadniają także, że nie można przechodzić obojętnie obok nowatorskich rozwiązań, energetycznych zestawień kolorystycznych jak również nieoczywistych połączeń. Jakie jeszcze wnętrzarskie trendy będą rządziły w 2023 roku? Sprawdźmy.

Nietypowe połączenia kolorystyczne – trendy we wnętrzach 2023

Jednym z najbardziej gorących wnętrzarskich trendów 2023 jest stawianie na rolę nietypowych duetów kolorystycznych. W trendach nadal utrzymują się barwy ziemi, które rozpalały wyobraźnię projektantów w poprzednich latach, jednak zdecydowanie bardziej na pierwszy plan wysuwają się energetyczne tonacje, które wnoszą do pomieszczeń powiew świeżości i lekkości. Wśród nich znaczące miejsce zajmuje między innymi duet pomarańczowej barwy z kontrastującym z nią błękitem. A może zieleń z żółcią lub czerwienią? Proszę bardzo – pełna dowolność. Im bardziej nieoczywiście, niesztampowo, przełamująco konwencję, tym lepiej.

Tłem dla tych dość mocno odważnych duetów warto aby stały się neutralne barwy. Szalenie modna jest więc ciepła i śmietankowa biel. Nie bez znaczenia pozostaje także jasny beż jak również rozbielony brąz. To świetna baza do tego, aby stworzyć wnętrza bardzo ciepłe, neutralne, jak również w pewnym sensie uniwersalne. Do łask wracają w przyszłym roku meble w stylu vintage, więc nie bójmy się zestawień barw z nimi w roli głównej, które nie są sztampowe i oczywiste.

Modny jest styl eko – to bardzo gorący trend wnętrzarski 2023

Styl eko jest szalenie modny już od wielu lat, stąd też nie mogło go zabraknąć także w najnowszych trendach wnętrzarskich 2023. Projektanci i producenci mebli oraz różnej maści dekoracji oraz akcesoriów lansują poszanowanie środowiska naturalnego, jak również kłaniają się nisko recyklingowi. Stąd też produkowanie mebli z wilkiny, rattanu, drewna, kamienia czy też szkła jest jak najbardziej pożądane. Wprowadzenie tychże niemalże do każdego wnętrza to recepta na aranżacyjny sukces, bez względu na to czy utrzymane jest ono w stylu nowoczesnym czy też minimalistycznym, albo też klasycznym.

Leave a Reply