Trzy sposoby na duży salon

Salon to pomieszczenie, które daje wiele możliwości aranżacyjnych, zwłaszcza jeśli jest dość obszerny. Tak duża przestrzeń pozwala na większą swobodę w projektowaniu, ale z drugiej strony wymaga pomysłu na jej zagospodarowanie. Jak zatem mądrze zaprojektować wielki salon, aby wnętrze było praktyczne i nie straciło swoich atutów? Dzięki projektantom marki Ceramstic, urządzimy przestrzeń nie tylko zgodnie z obecnymi trendami, ale uwydatniając jej największe zalety.

fot. Ceramstic

Duży salon – wiele możliwości

Duży salon pozwala na większą swobodę w aranżacji wnętrza, większe pomieszczenie to więcej miejsca, więcej światła oraz idąca za tym duża dowolność w jego zaaranżowaniu. Często takie wnętrza budzą jednak obawy właścicieli, czy będzie przytulne, jakie płytki będą odpowiednie. Większe pomieszczenia często również posiadają nietypowe kształty, które wymagają szczególnej uwagi. Warto dlatego zastanowić się nad tym,  jak mądrze je zaplanować, jakie materiały dobrać, aby przestrzeń była ciekawie zaprojektowana. Istnieje kilka sposobów, które pozwolą nam za pomocą płytek ceramicznych uzyskać ciekawe rozwiązania i przytulny klimat. Ponieważ w większych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na płytki o dużych wymiarach, idealnie sprawdzą w tym celu produkty marki Ceramstic z kolekcji Deserto i Lapideo oraz Ostia i Exeter z linii Ceramstic Design – wszystkie o imponujących formatach i klasycznej, uniwersalnej stylistyce. Deserto, Lapideo, Exeter i Ostia to cztery niezwykłe serie gresów szkliwionych, które nie tylko ujmują swoim formatem, ale przede wszystkim wzorem, a nawet fakturą. Będą nie tylko optycznie powiększały salon, ale jednocześnie pięknie go rozświetlą. Gres szkliwiony Deserto zachwyca misternym rysunkiem rzymskiego trawertynu. Zachowany w jasnobeżowej kolorystyce pięknie rozjaśni każde wnętrze. Płytki z idealnie odwzorowanymi kamiennymi użyleniami stworzą niezwykle ciekawy efekt. Wnętrze z gresami z tej kolekcji zachowa atmosferę luksusu i piękna.

fot. Ceramstic

Zabawa w dwa kolory

Interesującym pomysłem na zaaranżowanie dużej przestrzeni, jest zabawa kolorem. W większych przestrzeniach możemy pozwolić sobie na połączenie dwóch kolorów płytek ceramicznych(np. z kolekcji Exeter), które wydzielą w pomieszczeniu różne strefy. Aranżując przestrzeń salonu możemy wydzielić płytkami na przykład strefę kominka, czy wypoczynku.  Do takich pomieszczeń można dobrać również ściany w kolorze innym niż podłoga. Wówczas wnętrze optycznie pomniejszymy, dzięki czemu będzie bardziej przytulne. Dodatkowo meble w kolorach ciemniejszych od podłogi, również przyczynią się do zmniejszenia przestrzeni, jeśli oczywiście taki efekt optyczny mamy na celu. Aranżując większe salony trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim układ takiego pomieszczenia, oświetlenie, kolory ścian, dodatków czy mebli.

Sprytne połączenia

Dobrym rozwiązaniem, na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza będzie zastosowanie wielkoformatowych płytek w połączeniu z dekorami. Używając kamiennej mozaiki, dekoracji z kamienia rzecznego, czy listwy w salonie otrzymamy niezwykle ciekawy efekty. Jeśli jednak lubimy bardziej stonowane wnętrza, minimalistyczne klimaty, śmiało możemy pozostać przy samych płytkach. Jeśli chcemy zaaranżować wnętrze jednokolorowymi płytkami idealnie w tym celu sprawdzi się gres szkliwiony z kolekcji Ostia, który przykuwa uwagę motywem trawertynu o powierzchni wypolerowanego przeciętego kamiennego bloku. Niezwykle precyzyjnie odzwierciedla naturę. Pięknie będzie się prezentował w okazałym wnętrzu, w aranżacjach, które nawiązują do Dalekiego Wschodu. Wysmakowanie i szlachetność w pomieszczeniu uzyskamy z kolei za pomocą gresu szkliwionego z kolekcji Lapideo. Piaskowobeżowy odcień i delikatne użylenia dodają jeszcze większej elegancji i charakteru wnętrzom zaaranżowanym z wykorzystaniem tych gresów.

fot. Ceramstic

Płytki wychodzą z wnętrza

Co w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami salonu z tarasem, jak prawidłowo zaaranżować oba pomieszczenia, aby stworzyły całość? Dobrym sposobem jest wyjście z płytką na taras. Wówczas otwieramy i powiększamy jednocześnie przestrzeń, a dodatkowo w sezonie letnim zacieramy granicę pomiędzy salonem a tarasem. Warunkiem takiego rozwiązania są na przykład parametry płytki czy rodzaj spoiny i jej nieco większa grubość. Płytki, które będą znajdowały się na zewnątrz budynku powinny być mrozoodporne i nie śliskie. Takie same możemy zastosować do wewnątrz. Ważne jest również to, aby zadbać o odpowiednie uszczelnienie i dylatację na przejściu z salonu na taras. Warto pamiętać o tych zasadach, aby cieszyć się płytkami  przez długie lata.

Kilka sposobów na płytki

Płytki wielkoformatowe pięknie prezentują się we wnętrzach, zwłaszcza tych większych, natomiast często nie wiemy jednak jak poradzić sobie z ich położeniem, jaka ilość materiałów będzie nam potrzebna, czy kształt pomieszczenia nie wpłynie na ilość materiałów jakie zużyjemy, co w takim wypadku najlepiej zrobić? W takiej sytuacji wszystko zależy od kształtu pomieszczenia, wielkości łuków, czy wymiarów płytki jaką chcemy położyć. Często z dużej płytki jesteśmy w stanie na przykład dociąć odpowiednio brakujący fragment. Innym sposobem na zamaskowanie miejsc, w których konieczne może okazać się docięcie płytek jest ukrycie ich poprzez zastosowanie cokolika, mozaiki gresowej, czy kamiennej.

Dossier produktów:
Gres szkliwiony Deserto – 80x80cm, cena: 165,34zł/ m²
Gres szkliwiony Lapideo – 80x80cm, cena: 265,63zł/ m²
Gres szkliwiony Ostia – 120/60cm, cena: 196,60zł /m²
Gres szkliwiony Exeter Light – 120/60, cena: 219,49zł/m²
Gres szkliwiony Exeter Dark – 120/60, cena: 219,49zł/ m²

Leave a Reply