Ultra Violet kolorem roku Pantone. W jaki sposób wprowadzić go do wnętrza?

Jak co roku Instytut Pantone wybrał najmodniejszy kolor kolejnych czterech sezonów. Ultra Violet to fiolet, który ma symbolizować nonkonformizm, indywidualność i kreatywność. Choć wprowadzenie do wnętrza tej energetycznej barwy może być aranżacyjnym wyzwaniem, zobacz, dlaczego warto to zrobić. Poznaj sposoby na dopasowanie dodatków i mebli w kolorze Ultra Violet do Twojego mieszkania.

Instytut Pantone to znany na całym świecie autorytet w kwestii trendów kolorystycznych. Już w 1963 roku jego założyciel Lawrence Herbert stworzył system identyfikowania szerokiej gamy kolorów. Ustandaryzowany proces łączenia barw i uporządkowany katalog próbek rozwiązał problemy wielu grafików oraz drukarzy.

Od tego momentu Pantone rozwinęło swój system również dla innych branż, a sama firma stała się liderem w dziedzinie zestawiania barw.

Dekoria.pl, przykładowa aranżacja, katalog jesień-zima 2017/2018

Symbolika Ultra Violet – kolor dla artystycznych indywidualistów

Według Pantone Ultra Violet symbolizuje tajemnicę kosmosu i przestrzeń nocnego nieba – bezkresnego jak nasze kreatywne możliwości. To właśnie takie ikony, jak Prince, David Bowie i Jimi Hendrix, wprowadziły odcienie Ultra Violet do popkultury. Oprócz tego reprezentują oni symbolikę koloru: artystyczny geniusz, kreatywność i niekonwencjonalność.

Jeśli chcesz wprowadzić Ultra Violet do swojego wnętrza, ale nie jesteś pewna, jaką drogę wybrać – zerknij na nasze wskazówki. Dzięki nim zrobisz to bez problemu.

„Statement piece” – mebel, który mówi sam za siebie

Artystyczny klimat w każdym domu bez zmiany całego wnętrza? Dlaczego nie! Wystarczy wybrać mebel, który będzie wyróżniał się na tle innych. Zdecydowany akcent kolorystyczny w neutralnym wnętrzu nada charakter całemu pokojowi. Wybierz jeden fotel (lub ich zestaw) idealny do wypoczynku po długim dniu – oczywiście w odcieniu Ultra Violet. Dobrym pomysłem jest również dobranie fioletowych krzeseł do jadalni lub kuchni.

Dekoria.pl, fotel Winchester Violet

Przy wyborze tzw. „statement piece”, czyli pojedynczego przedmiotu, który określa styl pomieszczenia, warto postawić na klasykę. Meble typu winchester lub chesterfield i minimalistyczne w formie krzesła łatwo dopasujesz do przyszłych aranżacji.

Dekoria.pl, krzesło Andea Violet

Postaw na tkaninę i twórz, co chcesz

Wybierz tkaninę w kolorze Ultra Violet i… zastosuj ją na czymkolwiek zechcesz! Daj się ponieść wyobraźni – do tego ma inspirować ta barwa. Czy widzisz ją na dodatkach – np. w formie obrusa na stole w jadalni albo wśród stosu poduszek dekoracyjnych? A może warto pomyśleć o zmianie dekoracji okien? W sklepie online Dekoria.pl możesz zamówić wszystkie te produkty  w każdym wzorze i kolorze z dostępnych kolekcji materiałów. W 2018 roku wykreuj to, co chcesz – zgodnie z filozofią Pantone.

Dekoria.pl, obrus, kolekcja tkanin Jupiter

Dekoria.pl, zasłony na szelkach, kolekcja tkanin Damasco

Magia dodatków – błyskawicznie stwórz modne wnętrze

Tym, którzy chcieliby trzymać rękę na pulsie trendów, ale preferują mniejsze zmiany, proponujemy wykorzystanie dodatków. W ten sposób bez sporych kosztów Twoje wnętrze przejdzie prawdziwą metamorfozę. W dobrze widocznym miejscu, np. tuż przy sofie, postaw wysoki wazon w kolorze odważnego fioletu. Włóż do niego cięte kwiaty w kolorze kremowym, a dekoracja będzie wyglądała wyjątkowo elegancko.

Dekoria.pl, podkładka Violet

Jeśli wolisz coś bardziej dyskretnego, wybierz fioletowe podkładki pod talerze. Sprawdzą się nie tylko w jadalni, gdzie ochronią blat stołu przed gorącymi naczyniami, ale również w salonie – możesz ustawić na nich świeczki.

Dekoria.pl, wazon Suri fioletowo-złoty

Leave a Reply