Własnoręcznie malowana dekoracja wnętrz

Malowanie farbą szkła, ceramicznych płytek, metalu lub plastiku przestaje być problemem. Wystarczy przed jej aplikacją zastosować grunt STIX® marki INSL-X, należącej do amerykańskiego koncernu Benjamin Moore & Co. Tak przygotowane podłoże zapewni doskonałą przyczepność farbie dekoracyjnej i pozwoli ją równomiernie rozprowadzić na dowolnej powierzchni.

fot. Benjamin Moore

Idealne zespolenie

Farba gruntująca STIX® powstała z myślą o najbardziej problematycznych podłożach. Nie straszne jej są śliskie i połyskliwe powierzchnie, takie jak: szkło, płytki ceramiczne, metal, tworzywa sztuczne, czy płyty MDF. STIX® można stosować pod różne rodzaje farb nawierzchniowych i emalii, między innymi: alkidowe, akrylowe, uretanowe czy epoksydowe. Doskonała przyczepność gruntu to zasługa wysokiej jakości komponentów, z których postał. Połączono w nim dwa rodzaje żywic. Na metalu lub szkle już po 7 dniach całkowicie się utwardza i osiąga maksymalną przyczepność. Farby nie da się zdrapać paznokciem lub uszkodzić zrywając z wymalowanej nią powierzchni pozostawioną na kilka dni taśmę malarską.

STIX® nie tylko ogranicza zużycie farby dekoracyjnej, ale też wyrównuje i niweluje drobne niedoskonałości podłoża.

fot. Benjamin Moore

Uniwersalne rozwiązanie

Farbę gruntującą STIX® przystosowano do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. W tym drugim przypadku wystarczy, by temperatura powietrza nie była niższa niż 2°C. Dodatkowym atutem farby jest niska zawartość szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO. Grunt spełnia również wymagania LEED.

fot. Benjamin Moore

Nowe możliwości

Dysponując niewielkim budżetem z farbą gruntującą STIX®  można dokonać spektakularnych zmian w wystroju wnętrza. Nowy kolor frontów kuchennych, ceramicznych płytek, czy ram okiennych wykonanych z PVC z pewnością wniesie powiew świeżości. STIX® to idealne rozwiązanie dla miłośników projektów DIY (zrób to sam).

Organizacja i planowanie

Grunt STIX® w połączeniu z farbą tablicową daje nieograniczone możliwości dekoracji i organizacji przestrzeni. Tablicówka z farby ściennej staje się produktem do malowania mebli, naczyń oraz innych elementów wyposażenia. Drzwi lodówki, czy kuchennych szafek mogą zastępować kartki papieru. A przyprawy przechowywane w szklanych i plastikowych pojemnikach zyskają estetyczne opisy, co wyeliminuje pomyłki w doprawianiu potraw. Ze STIX’em® będzie również można  przemalować sprzęty kuchenne z metalu lub PVC.

fot. Benjamin Moore

Aplikacja

Gruntowane podłoże należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Błyszczące powierzchnie dodatkowo zmatowić papierem i odpylić. Jeśli wymagane będzie dwukrotne malowanie gruntem pomiędzy warstwami należy odczekać od 3 do 4 godzin. STIX®  pozostawia się do całkowitego wyschnięcia i związania na minimum 3 dni. W celu uzyskania maksymalnej przyczepności do podłoża okres ten warto wydłużyć do 7 dni.

Farba gruntująca STIX® SXA-110
Wydajność:  ok. 10 m2/l
Opakowania: 0,95 l; 3,78 l
Cena: od 115 zł/1l

Leave a Reply