Surowość cementu to niezwykle popularne tło w nowoczesnych wnętrzach, nie tylko industrialnych. Z czym zestawić szare płytki, jeśli decydujesz się na taki odcień terakoty? Sprawdź, jak tworzyć spójne i ciekawe aranżacje z wykorzystaniem betonowej glazury.
Szary kolor coraz mocniej zastępuje skandynawską biel, ponieważ jest niezwykle plastyczny – można go łączyć z wieloma surowcami i barwami. Płytki imitujące beton wcale nie muszą być monotonne, możesz je ożywić za pomocą dodatków. Po jakie sięgniesz dekoracje zależy od tego, jaki chcesz uzyskać efekt w pomieszczeniu.
Betonowe płytki i drewno – wnętrza inspirowane naturą
Proste piękno jest chłodne, dlatego należy je ocieplić przytulnymi dodatkami. Najlepszych inspiracji dostarcza natura, dlatego do szarej terakoty wprowadź drewno, które może się znaleźć w pomieszczeniu pod wieloma postaciami. Dominujące są zawsze dębowe lub sosnowe komody, szafy i stoły. Pięknie łączą się z szarością miłe w dotyku, naturalne tekstylia. Wykorzystaj ciepło bawełnianych pledów, sznurkowych makram i lnianych zasłon. Wprowadź jasne ozdoby z kamienia i zielone rośliny. Koniecznie zwróć uwagę na ciepłe światło.
Minimalistyczny design z wykorzystaniem betonu
Prostota w takiej odsłonie trendu i designerska powściągliwość mogą zostać ożywione dzięki jednemu, ale wyrazistemu dodatkowi. Do betonowych podłóg dobieraj dynamiczne obrazy i połyskujące dodatki. Narożna, stojąca lampa w efektownym wydaniu może stanowić jedyną we wnętrzu, ale mocno przykuwającą uwagę dekorację. Możesz zakupić wysoki wazon ze szkła i wstawić do niego parę bambusowych traw. Egzamin zdadzą także surowe meble, ale charakteryzujące się długimi wspornikami z jasnego drewna. Do wnętrza wprowadzisz ciepło i energię wybierając duży klosz do lampy głównej, wykonany np. z rattanu.
Betonowe płytki w naturalnym, industrialnym otoczeniu
Żeby stylistycznie zharmonizować industrialny pokój, możesz wprowadzić nie tylko jeden kolor szarości, ale kilka. Jeżeli posadzka charakteryzuje się ciemnym antracytem, to szare płytki połącz z rozbielonymi wersjami ścian. Do strefy relaksacyjnej w salonie wstaw jasnoszarą kanapę i przyozdób ją poduszkami o różnych fakturach, ale niech prezentują tę samą rodzinę koloru – ołówkowy atłas, biel i mleczną szarość. Dla ożywienia przydadzą się czarne, metalowe elementy w postaci ramek i wsporników w meblach. Uniesienia korpusu szafek czy stolików oraz metal wprowadzają do surowej przestrzeni lekkość i większą przejrzystość. Koniecznie udekoruj przestrzeń dużą ilością metalowych lub drewnianych lamp, emitujących miękkie, żółte światło.
Betonowy design terakoty dodatkowo ożywiaj elementami złota, srebra i różowej miedzi. Wprowadzaj kolory przełamujące monotonię, jak biel, czerń i pastele oraz wykorzystuj w dekoracjach zielone rośliny, ciepłe światło i lite drewno – obok takich dodatków Twoja betonowa podłoga będzie wyglądać perfekcyjnie, a wnętrze prezentować niezwykłą spójność.