Zalety posiadania małego domu – poznaj je wszystkie

vicky-sim-VYRc_uIafIg-unsplash

Mały, ale własny – tak można by podsumować jeden z wiodących trendów, jeśli chodzi o projektowanie budynków mieszkalnych. Niewielkie domy do 120m2 cechuje prosta konstrukcja, funkcjonalność i nowoczesny minimalizm. To świetna propozycja dla osób, które nie chcą nudnego mieszkania w bloku, a za razem nie potrzebują ogromnych apartamentów. Poznaj zalety tego rozwiązania i sprawdź, czy jest ono dla ciebie odpowiednie.

Przytulny dom, kameralna atmosfera

Małe domy dedykowane są przeważnie dla osób samotnych, którym marzy się własny kąt, dla bezdzietnych małżeństw, cieszących się jeszcze z pierwszych lat wspólnego życia albo rodziców z jednym czy dwójką wesołych maluchów. Chociaż metraż nie jest porażający, czteroosobowa rodzina może żyć komfortowo, ciesząc się bliskością i przytulną atmosferą takiego domostwa. Jeśli jeszcze do tego uda się stworzyć dookoła ładny, zadbany ogródek, taki krajobraz może pięknie się prezentować i dawać powody do zazdrości niejednemu właścicielowi dużego domu.

Skromny budżet nie jest przeszkodą

Niepodważalną zaletą niewielkich domków jest znacznie mniejszy koszt, niż w przypadku dwupiętrowych, dużych domów. Dzięki temu swoją fantazję o posiadaniu własnych czterech ścian, może spełnić nawet osoba dysponująca skromniejszym budżetem. Co więcej, mały metraż w tym przypadku nie oznacza wcale, że należy rezygnować ze wszystkich wygód, jakie daje duży budynek. Projektanci wykazują się w tym wypadku ogromną finezją, tworząc idealnie zagospodarowaną funkcjonalną przestrzeń, często także z użytkowym poddaszem. Przykładowe realizacje obejrzysz tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-178818-projekty-malych-domow-do-120-m2-5.html. Z pewnością nie można powiedzieć, aby takim domom czegokolwiek brakowało.

Domek działkowy idealny na urlop

Jeśli jesteś osobą, która lubi spędzać weekendy lub urlop za miastem, to wybudowanie małego domku na działce jest dla ciebie idealną receptą na udane wakacje. Niewielka lecz przytulna przestrzeń będzie twoja oazą spokoju, w której wypoczniesz i naładujesz akumulatory, a przy tym będziesz cieszyć się komfortem.

Leave a Reply